Error: No articles to display

Skromne, ale zwycięstwo - na inaugurację piłkarskiego sezonu

IskraKromkaBramka1MALEPiłkarze Bronowianki zwycięsko rozpoczęli nowy sezon. W inauguracyjnym meczu grupy II krakowskiej okręgówki pokonali 1-0 (0-0) Iskrę Radwanowice, ale długo trzymali swoich kibiców w niepewności. Zwycięską bramkę krótko przed końcem spotkania zdobył wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Kromka.

Bronowianka - Iskra Radwanowice 1-0 (0-0)
1-0 Mateusz Kromka 90
Żółte kartki: Skawina, Syrda-Małodobry.
Bronowianka: Rzepecki - Sobecki, Czerw, Kubik, Syrda-Małodobry - Skawina, Kowalówka, Kapusta (60 Pietuchow), Tomczak, Siatka - Gzyl (85 Kromka).

W ubiegłym sezonie Bronowianka pokonała Iskrę na jej boisku 4-0 i chyba zbyt mocno ten wynik utkwił w głowach gospodarzy. Mogli się spodziewać łatwej przeprawy, a tymczasem w nowym sezonie Iskra, prowadzona przez trenera Pawła Gawęckiego, okazała się wymagającym rywalem. Tym bardziej, że zespół z Bronowic miał dużo kłopotów ze skutecznością, mógł prowadzić już po pierwszej połowie, a drżał o wynik do końca. Jokerem w talii trenera Czesława Palika okazał się rezerwowy Mateusz Kromka. Już się martwił podczas przedłużającej się rozgrzewki czy zdąży w ogóle wejść na boisko, a tymczasem zdążył odegrać główną rolę strzelając zwycięskiego gola w zamieszaniu pod bramką w ostatniej minucie gry.

W 2. kolejce Bronowianka jedzie do Wołowic na mecz z Piastem (niedziela, g. 16).