Maxima Sport

Partnerzy

Szkółka Piłkarska - informacje na sezon 2019/2020

Szkoda, że bez bramek...

Na inaugurację wiosennych zmagań w krakowskiej okręgówce drużyna Bronowianki, po raz pierwszy w oficjalnym meczu prowadzona przez Łukasza Kubika, podejmowała Piasta Wołowice. Spotkanie, pomimo optycznej przewagi gospodarzy, zakończyło się bezbramkowym remisem.

Bronowianka Kraków - Piast Wołowice 0-0
Bronowianka:
Rzepecki – Siatka, Czerw, Tomczak, Syrda-Małodobry (88 Sułecki) – Boruta (46 Kapusta), Łętocha (60 Pietuchow), Kubik, Kowalówka, Sobecki (80 Smaga) – Kromka (70 Smoliarczuk).

Piłkarze Bronowianki z uwagi na wycofanie się z rozgrywek Iskry Radwanowice na pierwszy mecz rundy wiosennej czekali niemal pięć miesięcy. Tak długi rozbrat z meczami o stawkę był widoczny w  poczynaniach bronowiczan. Mimo dużych chęci oraz zaangażowania spotkanie toczone było w dość spokojnym tempie, a sytuacji bramkowych z obu stron było jak na lekarstwo. Najbliżej strzelenia bramki dla naszej drużyny byli w pierwszej połowie Kamil Sobecki, którego celną główkę wybronił bramkarz gości oraz - wprowadzony w przerwie - Mateusz Kapusta, którego kąśliwy strzał z ostrego kątą również nie znalazł drogi do bramki. Goście próbowali odgryzać się szybkimi kontrami, ale albo brakowało dokładności w ostatnim podaniu, albo czujnie spisywali się defensorzy Bronowianki.

Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem, który jednak zdecydowanie bardziej ucieszył przyjezdnych.

W innych meczach 15. kolejki: Świt Krzeszowice - Skawinka 0-3, Garbarnia II Kraków - Nadwiślan Kraków 9-1, Błękitni Modlnica - Borek Kraków 3-1, Wiślanie II Jaśkowice - Wieczysta Kraków 0-5, Hutnik II Kraków - TS Węgrzce 2-0. Prokocim Kraków- Iskra Radwanowice 3-0 walkower.

16. kolejka: Borek Kraków - Bronowianka Kraków (6 kwietnia, sobota, g. 11), Skawinka - Hutnik II Kraków, TS Węgrzce - Wiślanie II Jaśkowice, Wieczysta - Błękitni, Piast Wołowice - Prokocim, Nadwiślan - Świt, Iskra - Garbarnia II 0-3 walkower.