Error: No articles to display

Juniorki młodsze w ćwierćfinale MP U-16

MLJM2019Piłkarki Bronowianki wygrały rywalizację w gr. D Makroregionalnej Ligi Juniorek Młodszych i zagrają w ćwierćfinale mistrzostw Polski U-16. W tej fazie rywalizacji o medale MP biorą udział po dwa najlepsze zespoły z czterech 8-zespołowych grup rozgrywek międzywojewódzkich.

Ostatni mecz grupowy juniorki młodsze rozegrały w niedzielę (5.05) na wyjeździe w Ostrowcu Świętokrzyskim, rozgromiły tamtejsze KP KSZO 8:0. Bramki zdobyły Karolina Gec 5 i Kinga Pawlica 3. Bronowianka zajęła pierwsze miejsce w gr. D MLJM i teraz czeka na losowanie rywala w pierwszej rundzie play-off. Będzie to jedna z drużyn z drugich miejsc z grup A, B lub C MLJM (Olimpia Szczecin, AS Stomil Olsztyn lub SMS Łódź). Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 29 maja, w tej fazie odbywa się jeden mecz na neutralnym stadionie. Zwycięzca awansuje do półfinału.

8. KP KSZO Ostrowiec         7      0       6-52

W III lidze seniorki Bronowianki w sobotę podejmowały drużynę LKS Olimpia Osieczany, z którą w rundzie jesiennej wygrały 7:1. Teraz przeciwnik się zrewanżował i odniósł zasłużone zwycięstwo 2:0. - Naszym argumentem w tym meczu była ambicja, ale to nie wystarczy do odnoszenia zwycięstw w III lidze. Bramki straciliśmy po prostych błędach w obronie w końcowych minutach meczu. Po tym meczu mimo porażki zajmujemy 5. miejsce w tabeli. Myślę, że kolejne spotkanie III ligi pokaże na co stać nasz zespół, ponieważ będę mógł skorzystać z juniorek młodszych, które będą miały przerwę w swoich rozgrywkach - mówi trener zespołów kobiecych Andrzej Żądło.