Error: No articles to display

Piłkarska Bronowianka druga w Kazimierzy Wielkiej

SpartaCup2miejscePiłkarze Bronowianki zajęli 2. miejsce w XVII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Sparty Kazimierza Wielka. W finale zawodów z udziałem 12 zespołów z lig regionalnych Świętokrzyskiego i Małopolski ulegli w rzutach karnych Sokołowi Borzęcin. To był ostatni halowy akord zimowych przygotowań podpiecznych trenera Łukasza Kubika. W najbliższy piątek zaczynają serię meczów sparingowych na otwartych boiskach.

Po halowej rywalizacji w Memoriale Stanisława Syrdy piłkarska reprezentacja Bronowianki pojechała z rewizytą do Kazimierzy Wielkiej na tradycjny zimowy turniej halowy o puchar prezesa Sparty. Ta w ubiegły weekend wygrała bronowicki memoriał, tym razem znalazła się za plecami bronowiczan. We własnej hali zajęła 3. miejsce, ustępując Sokołowi Borzęcin (klasa okręgowa Tarnów) i drugiej w finale Bronowiance.

Dla naszego zespołu to był już ostatni halowy akord zimowych przygotowań. W najbliższy piątek na sztucznym boiska Hutnika zacznie sparingi - na początek zagra z Proszowianką (g. 19.30), a potem czekają ją jeszcze mecze kontrolne z Garbarnią II (8 lutego), Pogonią Miechów (16 lutego), Slavią Ruda Śląska (21 lutego), Pcimianką (29 lutego), Drwinią (7 marca), Przebojem Wolbrom (14 marca).