Error: No articles to display

Piłkarki Bronowianki zdobyły Puchar Polski w Małopolsce!

PPkobietPiłkarki Bronowianki zdobyły małopolski Puchar Polski! Tak wspaniałą niespodziankę sprawiły pokonując w finale regionalnej rywalizacji Podgórze Kraków 4-3! Mecz rozegrany w Bronowicach trzymał w napięciu od 1 minuty.

To wtedy Patrycja Sarapata fantastycznym bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego (wykonywanego z okolic narożnika boiska!), dała szybkie prowadzenie Bronowiance. W 20 min Kinga Pawlica podwyższyła na 2-0, przytomnie wykorzystując sytuację sam na sam. Podgórze złapało kontakt jeszcze w I połowie po golu z wolnego Marleny Brzeszczyńskiej, ale w drugiej podopieczne trenera Andrzeja Żądły znów uciekły na 3-1 po golu Mai Szafran. To nie był jednak koniec emocji. Podgórze zbliżyło się na 3-2, potem po rzucie karnym na 3-3, ale to Bronowianka zadała decydujący cios. W doliczonym czasie liderka zespołu Patrycja Sarapata z rzutu karnego dała zwycięstwo Bronowiance. Poza okazałym pucharem zwyciężczynie otrzymają premię finansową od PZPN w wysokości 5 tys. zł i będą reprezentować Małopolskę w Pucharze Polski na szczeblu centralnym.

Gratulacje dla drużyny i trenera!

Bronowianka Kraków - Podgórze Kraków 4-3 (2-1)

1-0 Patrycja Sarapata 1, 2-0 Kinga Pawlica 20, 2-1 Marlena Brzeszczyńska 35, 3-1 Maja Szafran 56, 3-2 Aleksandra Chmura 68, 3-3 Marlena Brzeszczyńska 87 (karny), 4-3 Patrycja Sarapata 90+2 (karny)
BRONOWIANKA: Wolska - W. Bulanda, Heryan, Szlosek, Szarek, Pawlica, Szafran, Z. Śmietana, Sarapata, Jarguz, Biernacka. Trener: Andrzej Żądło.

PPkobietMZPN1

PPkobietPPkobiet2

Piłkarki Bronowianki zdobyły małopolski Puchar Polski! ⚽️????Tak wspaniałą niespodziankę sprawiły pokonując w finale regionalnej rywalizacji Podgórze Kraków 4-3! ???? Mecz rozegrany w Bronowicach trzymał w napięciu od 1 minuty. To wtedy Patrycja Sarapata fantastycznym bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego (wykonywanego z okolic narożnika boiska!), dała szybkie prowadzenie Bronowiance. W 20 min Kinga Pawlica podwyższyła na 2-0, przytomnie wykorzystując sytuację sam na sam. Podgórze złapało kontakt po golu z wolnego Marleny Brzeszczyńskiej, ale w drugiej połowie podopieczne trenera Andrzeja Żądły znów uciekły na 3-1, tym razem po golu Mai Szafran. To nie był jednak koniec emocji. Podgórze zbliżyło się na 3-2, potem po rzucie karnym na 3-3, ale to Bronowianka zadała decydujący cios. W doliczonym czasie liderka zespołu Patrycja Sarapata z rzutu karnego dała zwycięstwo Bronowiance. Poza okazałym pucharem zwyciężczynie otrzymają premię finansową od PZPN w wysokości 5 tys. zł i będą reprezentować Małopolskę w Pucharze Polski na szczeblu centralnym.