Sponsor techniczny

Maxima Sport

Partnerzy

Galeria

Lekcja pokazowa w SP 50

W dniu 19 września 2012 roku o godzinie 18:00 w nowo otwartej, pięknej hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 50 przy ul. Katowickiej 28 przeprowadzone zostały zajęcia pokazowe przez nasz Klub z dyscyplin sportowych: tenis stołowy, siatkówkę, piłkę nożną, gdzie pod okiem rodziców i ich pociech każda sekcja klubu miała możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.

Jako pierwsi wystąpili zawodnicy sekcji tenisa stołowego, plasujący się na wysokich pozycjach rankingowych w kraju w kategoriach młodzieżowych - Sara Pytel i Alicja Śliwa wśród dziewcząt, oraz Damian Magulski i Jan Kaczor wśród chłopców. Młodzież zaprezentowała podstawowe oraz zaawansowane techniki uderzeń w tenisie stołowym oraz rozegrała pomiędzy sobą krótkie pojedynki. Tajniki gry w tenisa stołowego zdradzała zebranym rodzicom, dzieciom i nauczycielom, trener koordynator sekcji tenisa stołowego KS „Bronowianka”, wielokrotna mistrzyni Polski w tenisie stołowym Magdalena Górowska. Uczestnicy usłyszeli m. in., że tenis stołowy wśród wszystkich sporów najlepiej rozwija mózg człowieka, że wszechstronnie rozwija ciało człowieka, że jest to jeden z najliczniej uprawianych sportów na świecie itd. Zebrani także zastanawiali się: ile razy w ciągu sekundy może obracać się uderzona podczas gry piłeczka do tenisa stołowego?, z jaką prędkością może się poruszać? Itd. Na zakończenie dzieci miały możliwość zagrać na przygotowanych stołach pingpongowych.

Rozpoczynające się od października 2012 roku w Szkole Podstawowej Nr 50 treningi tenisa stołowego mogą stać się dla dzieci początkiem wspaniałej przygody z tą dyscypliną sportu - szansą na wszechstronny rozwój, a dla najbardziej utalentowanych spełnienie sportowych marzeń. Zajęcia będzie prowadziła wielokrotna reprezentantka kraju w 276 występach między innymi uczestniczka Mistrzostw Świata, Europy, zdobywczyni brązowych medali Mistrzostw Europy w kategorii Junior oraz Senior, 27-krotna Mistrzyni Polski w różnych kategoriach wiekowych Jolanta Szatko Nowak wraz z Viceprazesem Klubu Markiem Kaczorem zostali przedstawieni zgromadzonej publiczności wśród której była Pani Dyrektor Szkoły, Nauczyciele oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Kolejny pokaz należał do sekcji siatkówki. Dziewczyny w parach zaprezentowały podstawowe odbicia i elementy gry siatkarskiej. Na koniec do wspólnej zabawy zostały zaproszone dzieci i wraz z zawodniczkami mogły spróbować swoich sił w czasie gier i zabaw. Zajęcia prowadziły trenerki Sabina Żołdak i Dominika Wyrzykowska.

Jako ostatnia zaprezentowała się drużyna Orlików z rocznika 2002/03 z gościnnym udziałem dwójki dziewczynek zademonstrowała „trening pokazowy”. Celem jednostki treningowej było zademonstrowanie jak mogą wyglądać zajęcia w najmłodszych grupach szkoleniowych z wykorzystaniem różnych gier i zabaw i zachęcenie uczniów szkoły do wstąpienia w szeregi naszej Szkółki Piłkarskiej. Trening przygotował i przeprowadził trener koordynator drużyn młodzieżowych Sebastian Lutak.

Celem spotkania był nabór do młodzieżowych sekcji i przybliżenie dzieciom i rodzicom w/w dyscyplin sportowych z zachęceniem do ich uprawiania oraz sportu.

                                                                                                                   A.S.

Kalendarium wydarzeń

Brak wydarzeń

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday319
mod_vvisit_counterYesterday619
mod_vvisit_counterThis week3072
mod_vvisit_counterLast week4840
mod_vvisit_counterThis month938
mod_vvisit_counterLast month19829
mod_vvisit_counterAll days3145203

Online Now: 9
Your IP: 3.235.22.104
,
Today: lipiec 02, 2020