Sponsor techniczny

Maxima Sport

Oficjalny lekarz

Partnerzy

Galeria

Pingpongistki Bronowianki awansowały do finału Pucharu Polski 2019!

2019PPDruzyna1Pingpongistki Bronowianki niespodziewanie awansowały do finału Pucharu Polski! W niedzielę (28 kwietnia) okazały się najlepsze w półfinałowym turnieju PP w Krakowie, pokonując ekstraklasowy KKTS Krosno i I-ligowy MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka. W finale czekają mocne ekipy: AZS UE Wrocław, MRKS Gdańsk i UKS Dojlidy Białystok.

W Krakowie zjawili się trzej z czterech anonsowanych uczestników półfinału PP (nie przybyła młoda ekipa LUKS Radość Porzecze). Grano więc systemem każdy z każdym. W pierwszym starciu Bronowianka, występująca w składzie Karolina Pęk, Dominika Wołowiec i Alicja Śliwa pokonały MLKUS Dwójka z Rawy Mazowieckiej (Paulina Stachecka, Katarzyna Gierach i Eliza Brzęczek) 4-0, punktowały Karolina i Ala po 1,5 pkt oraz Dominika 1 pkt.

Po porażce Dwójki w starciu z Krosnem 0-4, mecz krakowianek z krośniankami miał decydować o zwycięstwie w turnieju i awansie do finału PP (przypada tylko zwycięzcom czterech turniejów półfinałowych). Spotkanie było bardzo wyrównane i dopiero ostatni pojedynek, a w nim zwycięstwo Ali Śliwy nad Katarzyną Lech (3-0) zdecydowało o końcowej wygranej Bronowianki 4-3. W grach singlowych świetnie poradziła sobie Dominika Wołowiec, lepsza od Andżeliki Janik (3-1) i Katarzyny Galus (3-0). Punkt dało także zwycięstwo w deblu pary Karolina Pęk, Alicja Śliwa nad Galus z Janik (3-1). Niespodziewanych porażek w obu grach singlowych doznała Karolina Pęk (2-3 z Lech i 0-3 z Janik).

W pozostałych turniejach półfinałowych awans do finału Pucharu Polski wywalczyły ekstraklasowe zespoły AZS UE Wrocław i MRKS Gdańsk oraz I-ligowy UKS Dojlidy Białystok. Gospodarz turnieju finałowego zostanie dopiero ustalony, wstępny termin finału to 19 maja.

2019PPDruzyna

Drużyna Bronowianki w półfinale PP, od lewej: Karolina Pęk, Ilona Sztwiertnia, Alicja Śliwa, Dominika Wołowiec

2019PPKPekASliwa

Debel Karolina Pęk i Alicja Śliwa (na dalszym planie) w pojedynku z Katarzyną Gierach i Pauliną Stachecką z Dwójki Rawa Mazowiecka

2019PPASliwaKGalus

Alicja Śliwa w pojedynku z Katarzyną Galus  

2019PPKPekKLech

Karolina Pęk kontra Katarzyna Lech

2019PPDWolowiecKGalus1

Dominika Wołowiec w pojedynku z Katarzyną Galus

2019PPDWolowiecKGalus

Dominika Wołowiec (na dalszym planie, w zwycięskim starciu z Galus) zdobyła w półfinale PP komplet punktów

2019PPASliwaKLech

Decydujący pojedynek w meczu Bronowianka - KKTS Krosno, Ala Śliwa wygrała z Katarzyną Lech

2019PPAJanik

Andżelika Janik odbiera dyplom dla KKTS Krosno za 2. miejsce w półfinale PP 

2019PPASzymikDWolowiec

Kapitan Bronowianki Dominika Wołowiec odbiera puchar za zwycięstwo z rąk dyrektora Bronowianki Andrzeja Szymika

2019PPDruzyna1

Drużyna Bronowianki z trofeum za zwycięstwo

 MP juniorów w Mławie

W Mławie rozegrano w tym tygodniu MP juniorów (25-28 kwietnia) z udziałem zawodników Bronowianki. To był jeden z najmocniej obsadzonych czempionatów ostatnich lat, bo polska czołówka w tej kategorii wiekowej mocno liczy się w Europie. Nasi reprezentanci walczyli ambitnie we wszystkich konkurencjach z wyjątkiem drużynówki kobiet, bo w tej konkurencji kontuzja Natalii Gajewskiej uniemożliwiła start drużyny). Najbliżej medalu był w deblu Damian Korczak, który w parze z Bartoszem Sułkowskim, dotarł do czołowej ósemki, a tu zatrzymali ich późniejsi mistrzowie Polski Samuel Kulczycki i Maciej Kubik.
W turnieju drużynowym juniorzy Bronowianki zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12, w deblu w czołowej "16" uplasowała się Anna Zając w parze Gabrielą Sokołowką. Miejsca w singlu: 25-32. Anna Zając, 17-24. Damian Korczak, 49-64. Łukasz Knaga.
Mistrzami Polski zostali w Mławie Anna Węgrzyn i Samuel Kulczycki w singlu oraz drużynowo AZS UE Wrocław w juniorkach i Olimpia-Unia Grudziądz w juniorach.

Kalendarium wydarzeń

Brak wydarzeń

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday749
mod_vvisit_counterYesterday819
mod_vvisit_counterThis week2611
mod_vvisit_counterLast week4238
mod_vvisit_counterThis month1568
mod_vvisit_counterLast month19793
mod_vvisit_counterAll days3345239

Online Now: 19
Your IP: 3.235.11.178
,
Today: marzec 02, 2021