Sponsor techniczny

Maxima Sport

Partnerzy

Galeria

Odważne cele Karoliny Pęk w paraolimpijskim sezonie

Odważne wyzwania stawia sobie w olimpijskim sezonie pingpongistka Bronowianki Karolina Pęk. - Moim celem jest wywalczenie złotych medali indywidualnie i w drużynie na paraolimpiadzie w Tokio – deklaruje w wywiadzie udzielonym oficjalnemu serwisowi PZTS. 22-latka jest już pewna kwalifikacji paraolimpijskiej dzięki wysokiej pozycji w światowym rankingu niepełnosprawnych tenisistek stołowych.

KarolinaPek- Do turnieju tenisa stołowego na paraolimpiadzie w Tokio zakwalifikuje się w każdej klasie osiem najlepszych tenisistek z rankingu ogłoszonego na koniec marca. Obecnie zajmuję w nim drugie miejsce i mam na tyle dużą przewagę, że nie muszę zdobywać kolejnych punktów w turniejach międzynarodowych. W planach mam starty w majowym turnieju w Czechach i czerwcowym w Hiszpanii – mówi stronie pzts.pl zawodniczka Bronowianki. 

Jak przypomina serwis PZTS  Karolina Pęk urodziła się z okołoporodowym porażeniem splotu barkowego prawej ręki. Przeszła cztery operacje, które miały na celu poprawę funkcjonalności ręki. Choć nigdy nie uzyskała pełnej sprawności, nie przeszkodziło jej to w uprawianiu sportu. Rywalizuje zarówno wśród sportowców niepełnosprawnych, jak i pełnosprawnych. Jest medalistką paraolimpijską - ma w dorobku złoty i brązowy medal w rywalizacji drużynowej oraz brązowy w turnieju indywidualnym, a ponadto liczne medale ME i MŚ osób niepełnosprawnych. Stawała także na podium w rywalizacji pełnosprawnych sportowców - w MP juniorów i młodzieżowców. Należy do elitarnego grona "Ambasadorów Krakowskiego Sportu", utytułowanych sportowców promujących Kraków w świecie w ramach projektu miejskiego Gminy Kraków.

W lutym przed Karoliną i drużyną klubową najważniejsze mecze w kontekście walki o utrzymanie w ekstraklasie. W ten weekend Bronowianka gra na wyjeździe z Dojlidami Białystok (8 lutego), a potem u siebie z ATS Białystok (15 lutego) i AZS PWSIP Łomża (22 lutego). To bezpośredni sąsiedzi naszego zespołu w ligowej tabeli.

Fot. Alicja Śliwa

Kalendarium wydarzeń

Brak wydarzeń

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday373
mod_vvisit_counterYesterday762
mod_vvisit_counterThis week5926
mod_vvisit_counterLast week6455
mod_vvisit_counterThis month17583
mod_vvisit_counterLast month28325
mod_vvisit_counterAll days3215067

Online Now: 12
Your IP: 18.208.202.194
,
Today: wrzesień 19, 2020