Sponsor techniczny

Maxima Sport

Partnerzy

Bronowianka najlepszym klubem w Polsce!

W dniach 24-27 września odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów w Kraśniku w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Bronowiankę reprezentowało 9 zawodników i zawodniczek: Emilia Wątor, Emilia Skuba, Kamila Kiliszek, Faustyna Cieślik, Zuzanna Syrda, Julia Bruzda, Anna Kopacka oraz Miłosz Sawczak i Kacper Andrzejak.

W końcowej punktacji Klubowej Ministerstwa Sportu i Turystyki Bronowianka zajęła I miejsce w Polsce. Również w klasyfikacji wojewódzkich związków tenisa stołowego KOZTS zdobył I miejsce wśród wszystkich województw.

Zwycięstwa w klasyfikacji klubowej i wojewódzkiej cieszą tym bardziej, że są zdobyte drugi rok z rzędu.

160154155463616015415189001601541482787

Jest to ogromny sukces, gdyż zwycięstwo w klasyfikacji klubowej świadczy o dużym potencjale bronowickich kadetów, którzy zdobyli 4 medale: 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy. Złoty medal zdobyli w grze deblowej: Miłosz Sawczak i Mateusz Zalewski. Srebrne medale wywalczyła drużyna Bronowinaki w składzie Oliwia Wątor, Emilia Skuba, Zuzanna Syrda oraz w indywidualnych rozgrywkach kadetów Miłosz Sawczak zaś brązowy medal, w grze podwójnej mieszanej, zdobyli Emilia Skuba i Miłosz Sawczak. Świetnie poradziła sobie również druga drużyna kobieca: Kamila Kiliszek, Faustyna Cieślik, Julia Bruzda, Anna Kopacka oraz drużyna męska w składzie Miłosz Sawczak, Kacper Andrzejak, obie drużyny w klasyfikacji końcowej uplasowały się w przedziale 5 -8. W turnieju indywidualnym kadetek najlepiej poradziła sobie Emilia Skuba, która zakończyła turniej również w przedziale 5-8.