Sponsor techniczny

Maxima Sport

Oficjalny lekarz

Partnerzy

Galeria

Gala Jubileuszu 90-lecia Istnienia Polskiego Związku Tenisa Stołowego

Polski Związek Tenisa Stołowego to jedna z najstarszych organizacji sportowych w naszym kraju. W czwartek, 26 maja 2022 roku w Warszawie, odbyła się uroczysta gala z okazji Jubileuszu 90-lecia Istnienia Polskiego Związku Tenisa Stołowego. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz państwowych, sponsorów i partnerów Związku, działacze i sportowcy, którzy na przestrzeni lat przyczynili się do rozwoju tenisa stołowego.

Wielu członków rodziny tenisa stołowego czekało na to wydarzenie od dawna. Blisko 150 osób związanych z polskim tenisem stołowym zebrało się w hotelu Sound Garden, aby wspólnie wspominać największe sukcesy sportowe, uhonorować tych, którzy swoje życie poświęcili rozwojowi tenisa stołowego, a także podyskutować o przyszłości dyscypliny.

W czasie Gali wręczone zostały Krzyże Zasługi, które w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polski wręczył Sekretarz Stanu w KPRM – Pan Łukasz Schreiber.

Złoty Krzyż Zasługi otrzymał Prezes KS Bronowianka Kraków p. Kazimierz Skrzypek - zasłużony działacz Polskiego Związku Tenisa Stołowego, członek zarządu i były Skarbnik PZTS, długoletni prezes Krakowskiego Związku Tenisa stołowego. Organizator Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi został również pan Leszek Kucharski, natomiast Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał p. Stefan Dryszel a Brązowy Krzyż Zasługi otrzymali Tomasz Krzeszewski i Zbigniew Nęcek.

Wręczono również odznaczenia Ministerstwa Sportu i Turystyki „Za Zasługi dla Sportu”, Polskiego Komitetu Olimpijskiego „Za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego” a także nagrody „Za zaangażowanie w rozwój tenisa stołowego w Polsce” oraz nagrodę „Za wieloletnią współpracę na rzecz rozwoju polskiego tenisa stołowego”.

Wspólnie spędzony czas utwierdził wszystkich gości w przekonaniu, że Polski Związek Tenisa Stołowego jest w doskonałym miejscu swojej historii, a najbliższe lata przyniosą dalsze sukcesy, gdyż rodzina tenisa stołowego nigdy nie była tak silna jak obecnie.

Zaczerpnięto z artykułu znajdującego się na stronie PZTS, tam znajdziecie Państwo więcej informacji i zdjęć z wydarzenia:

https://www.pzts.pl/aktualnosci/gala-z-okazji-jubileuszu-90-lecia-istnienia-polskiego-zwiazku-tenisa-stolowego/

 

1 na str PZTS 90-lecie

2 na str PZTS 90-lecie

3 na str PZTS 90-lecie

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday492
mod_vvisit_counterYesterday899
mod_vvisit_counterThis week5748
mod_vvisit_counterLast week5695
mod_vvisit_counterThis month21419
mod_vvisit_counterLast month25397
mod_vvisit_counterAll days3681018

Online Now: 12
Your IP: 3.235.228.219
,
Today: czerwiec 25, 2022