PIŁKA NOŻNA

Cztery bramki dały pewne zwycięstwo

Okazałe zwycięstwo odnieśli w 2. kolejce okręgówki piłkarze Bronowianki. 4-0 (2-0) pokonali na swoim boisku Prokocim Kraków. Na snajperską ścieżką wraca Bartosz Kiełbus. Najlepszy strzelec ubiegłych rozgrywek w gr. II w sobotę zdobył trzy gole.

2. kolejka: Bronowianka Kraków - KS Prokocim Kraków 4-0 (2-0)

1-0 Bartosz Kiełbus 12
2-0 Bartosz Kiełbus 33
3-0 Bartłomiej Łętocha 62
4-0 Bartosz Kiełbus 88, karny
BRONOWIANKA: Rzepecki - Syrda-Małodobry (75 Sułecki), Kubik, Tomczak, Zybowski - Kapusta, Kowalówka (60 Łętocha), Pietuchow (55 Smoliarczuk), Sobecki (46 Rychły) - Gzyl (82 Kromka) - Kiełbus.

Dobry mecz rozegrali podopieczni trenera Czesława Palika, zwycięstwo jest tym cenniejsze, że zostało odniesione w potyczce z rywalem, ktory w poprzednim sezonie do końca walczył o awans. Bronowianka od początku pracowała na zwycięstwo, szybko zdobyła bramkę, a na przerwę schodziła prowadząc 2-0. Oba gole zdobył Bartosz Kiełbus. Po przerwie gospodarze podwolli dorobek - trafił zmiennik Bartłomiej Łętocha, który potem wywalczył także rzut karny. Tego wykorzystał Kiełbus, kompletując hat-trick.

W 3. kolejce Bronowianka gra w niedzielę (27 sierpnia, g. 16) na wyjeździe z Piastem Wołowice.

W pozostałych meczach 2. kolejki: AP Kmita Zabierzów - Kaszowianka Kaszów 2-2, Iskra Radwanowice - Nadwiślan Kraków 2-3, Skawinka - Piast Wołowice 1-0, Borek Kraków - Garbarnia II Kraków 1-1, Błękitni Modlnica - Świt Krzeszowice 4-2, Wisła Jeziorzany - Wieczysta Kraków 0-2.