PIŁKA NOŻNA

Trzy punkty za zwycięstwo z Piastem

Piłkarze Bronowianki pokonali Piasta Wołowice 3-2 (2-1) w meczu 16. kolejki krakowskiej okręgówki po golach Bartłomieja Kiełbusa i Mateusza Kapusty. Już w środę 11 kwietnia awansem zagrają ze Skawinką (g. 17).

Bronowianka Kraków - Piast Wołowice 3-2 (2-1)
Bramki dla Bronowianki: Kiełbus 17, Kiełbus 20, Kapusta 59.
Bronowianka: Rzepecki - Skawina, Kubik, Czerw, Syrda-Małodobry - Łętocha (54 Bukowski), Kowalówka, Pietuchow (65 Smoliarczuk), Kapusta (72 Sobecki) - Gzyl (79 Michał Boruta) - Kiełbus.

Zapowiadało się na dość łatwe zwycięstwo gospodarzy, bo szybko prowadzili 2-0 po bramkach Bartłomieja Kiełbusa. Przy pierwszej dobił piłkę do celu po wcześniejszym trafieniu w poprzeczkę Łukasza Kubika (z rzutu wolnego), w drugiej sytuacji zamienił na bramkę podanie Gzyla. Jeszcze przezd przerwą było jednak 2-1 po niefortunnej intwerwencji bramkarza Bronowianki, który nie zdołał zatrzymać piłki podanej przez jednego z kolegów. A gdy zaraz po przerwie Piast wyrównał, w szeregi gospodarzy wdało się trochę nerwowości. Sytuację uspokoił gol Mateusza Kapusty w 59 min. Piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego głową przedłużył w kierunku bramki Łukasz Małodobry, a Kapusta również głową dobił ją do celu. Przed końcem dwie świetne szanse miał jeszcze Maciej Kowalówka, ale pogubił się przed pustą bramką.

W środę Bronowianka gra awansem ze Skawinką (mecz przełożony z 2 maja).