Error: No articles to display

Porażka przed własną publicznością

Porażką zakończyło się sobotnie spotkanie siatkarek Bronowianki z Paleo Pogonią Proszowice. Do rozstrzygnięcia meczu rozgrywanego w ramach IV kolejki II ligi siatkówki kobiet potrzebnych było aż pięć setów. Dla Bronowianki był to drugoligowy debiut we własnej hali.  Gospodarze przystępowali do pojedynku z Pogonią jako lider tabeli. W trzech wcześniejszych meczach odnotowali trzy pewne zwycięstwa nie oddając przeciwniczkom ani jednego seta. Drużyna z Proszowic w trzech pierwszych kolejkach odniosła dwa zwycięstwa oraz zanotowała jedną porażkę tracąc pierwszego seta w sezonie dopiero w trzeciej kolejce gdy musiała uznać wyższość Developresu MKS V LO Rzeszów ulegając ostatecznie 0-3.

Siatkarki z Proszowic utrzymują się na drugoligowym poziomie już od kilku lat. W ubiegłym sezonie uplasowały się na czwartym miejscu w tabeli. Obecnie żadnej z drużyn będących wówczas wyżej w tabeli już nie ma. Developres Rzeszów i Karpaty Krosno awansowały do I ligi, a Szóstka Biłgoraj została wycofana z rozgrywek.

W przeszłości dwie z grających obecnie w barwach Bronowianki siatkarek występowało w zespole wczorajszego rywala. Magdalena Wiatrowska grała w Proszowicach w sezonie 2010/2011, zaś Dorota Szymska trafiła do Bronowianki właśnie z drużyny z Proszowic przed obecnym sezonem.

Pierwszy set rozpoczął się od zdobycia przez Bronowiankę pierwszego punktu we własnej hali w tym sezonie. Na początku seta obie drużyny grały niemalże punkt za punkt. Dopiero od stanu 4:3 Bronowianka zdobyła kolejne 3 punkty, osiągając prowadzenie 7:3, zaś chwilę później po kolejnej takiej serii 10:4 po skutecznej grze blokiem. W poszczególnych fragmentach seta punkty prezentowały się następująco: 11:5, 11:8, po udanym ataku Magdaleny Wiatrowskiej 14:9, 15:11 po ataku Karoliny Sowisz na przechodzącą piłkę, 16:12 po ataku Aleksandry Król, 16:14 po zagraniu Jagody Szkodny, 17:16 po niespodziewanym zagraniu rozgrywającej Pogoni, 18:16 po plasowanym ataku Aleksandry Król, 19:17 po autowym bloku Pogoni, 20:18 po ataku po przekątnej Doroty Szymskiej, 20:19 i 22:19 po autowym bloku rywalek i ataku w aut. Od tego momentu rywalki zdobyły kolejnych 6 punktów, notując w tym fragmencie gry dwa punkty po dobrym serwisie, w tym ten decydujący o wygraniu seta. Pierwszy set 22:25 dla Pogoni.

Drugi set siatkarki Bronowianki również zaczęły od zdobytego punktu. Po dobrym przyjęciu Mariki Janoty punkt zdobyła Magdalena Wiatrowska. Do stanu 3:3 gra toczyła się punkt za punkt. W tym momencie z dobrej strony na zagrywce pokazała się Karolina Sowisz, której dwa serwisy sprawiły spore problemy rywalkom. Po autowym ataku rywalek zrobiło się 6:3 dla Bronowianki. 7:4 po ataku Mariki Janoty, 8:6 po efektownym ataku Mariki na końcowy metr parkietu i po chwili 9:6 po natychmiastowym ataku Doroty Szymskiej na przechodzącą piłkę po złym odbiorze rywalek. 11:11, 12:11 po identycznym zagraniu tej samej zawodniczki. Później gra znów toczyła się punkt za punkt: Od stanu 12:12 do 17:17. Kolejne 3 punkty dla Bronowianki, a punkt na 20:17 po dobrej zagrywce Aleksandry Stachowicz. 21:19 po ataku Doroty Szymskiej, 22:20 po ataku Mariki Janoty. Właśnie ta zawodniczka ustaliła asem wynik całego seta - 25:22 i 1:1 w meczu.

Trzeci set tradycyjnie rozpoczęty od zdobycia punktu przez Bronowiankę po zagrywce rywalek w siatkę. Po ataku Doroty Szymskiej, który przełamał blok rywalek 2:1 dla Bronowianki. Kolejne 4 punkty dla rywalek i 2:5. Przy stanie 3-8 dla Pogoni czas dla trenera Bronowianki Marka Kępy. Po chwili było już 6:8. 7:10 po ataku Mariki Janoty, 8:12 po ataku Doroty Szymskiej, 9:13 po kolejnym ataku Doroty Szymskiej, 9:16, 11:19, 14:20, 15:23. Set przegrany przez Bronowiankę do 15 i 1-2 w meczu dla rywalek.

Czwarty set rozpoczęty wyjątkowo od punktu dla Pogoni po autowym bloku Bronowianki. Kolejne 3 punkty dla Bronowianki i zrobiło się 3:1. 3:3, 5:3, 5:5. 6:6, 8:6 po dwóch punktach Doroty Szymskiej i 10:7 po kolejnych dwóch punktach Doroty Szymskiej. 10:10, 10:12, 12:12 po ataku Magdaleny Wiatrowskiej, 12:14, 14:14 po następnym udanym zagraniu Magdaleny Wiatrowskiej. 15:15, 16:17 po ataku Mariki Janoty. Po czterech dobrych serwisach Karoliny Sowisz 20:17 dla Bronowianki. 21:19 po świetnym ataku Magdaleny Wiatrowskiej w róg. 21:21, 21:23. 22:23 po autowej zagrywce rywalek. 23:23, 24:24 po plasie Aleksandry Król. Set wygrany przez Bronowiankę 26:24 i o wygranej w meczu miał zadecydować tie-break.

Ten lepiej rozpoczęły siatkarki Pogoni, które osiągnęły szybkie prowadzenie 0-4. Jednak po bloku Magdaleny Wiatrowskiej i Karoliny Sowisz zrobiło się 4:5, a po chwili 6:6 po autowym bloku po ataku tej pierwszej. Po dobrym serwisie Karoliny Sowisz 7:6. Po następnych dwóch piłkach 7:8 dla rywalek. 8:8, 8:10 i 9:10 po ataku Mariki Janoty. Kolejne dwie akcje dla rywalek, które objęły prowadzenie 9:12. Po bloku Bronowianki 10:12. Jak się okazało był to ostatni zdobyty przez Bronowiankę punkt w tym meczu. Kolejne piłki dla rywalek, które wygrały w tie-breaku 10-15 i cały mecz 2-3.

Bronowianka przegrała pierwszy mecz w tym sezonie zarazem pierwszy raz oddając seta rywalkom.

IV kolejka II ligi siatkówki kobiet BRONOWIANKA Kraków - PALEO POGOŃ Proszowice 2:3 (22:25, 25:22, 15:25, 26:24, 10:15)

Bronowianka: Janota, Stachowicz, Franaszek (l), Domagalska, Rzepka, Wiatrowska, Król, Szymska, Sowisz, Guzikiewicz (l)

Trener: Marek Kępa

Sztab szkoleniowy: Jan Hrynczuk, Iryna Bogdanova

Pogoń: Płatek, Woźniak, Koperczak, Żyła, Szkodny, Skowron, Bucka (l), Miłek, Leśniak, Rydzyńska, Kośmider, Noga

Trener: Dariusz Pomykalski

Sędziowali: Paulina Chamerska-Lemiech (Rzeszów), Bartosz Serwatko (Sanok), Maciej Starakiewicz (liniowy), Maciej Herian (liniowy), Leszek Ciuła (sekretarz), Henryk Darocha (sędzia kwalifikator, Mysłowice)