Noworoczne przetarcie

Świąteczno-noworoczna przerwa sprawia, że wszyscy sympatycy ligowej siatkówki na drugoligowym poziomie muszą uzbroić się w odrobinę cierpliwości i jeszcze chwilę poczekać na wznowienie rywalizacji. Sztaby szkoleniowe poszczególnych drużyn wykorzystują ten czas na zebranie „świeżego” materiału i sprawdzenia aktualnej (poświątecznej) dyspozycji swoich podopiecznych, mając z pewnością na uwadze, że sama gra i zewnętrzna forma rywalizacji jest najlepszą formą treningu. Z tego też powodu siatkarki Bronowianki udadzą się do Tarnowa, by podczas dwudniowej (5-6 stycznia) rywalizacji o Puchar Prezesa Grupy Azoty PKCH Tarnów sprawdzić swoją aktualną dyspozycję. W gronie przyjeżdzających do Tarnowa zespołów znalazły się także drużyny MKS V LO Developres Rzeszów, AZS Politechniki Śląskiej w Gliwicach, SMS LO II Opole, a także team z Białorusi. Stawkę rzecz jasna uzupełniają gospodynie – siatkarki UKS PWSZ Jedynki Tarnów. Pierwszy dzień turnieju zostanie rozegrany systemem „każdy z każdym” – w trzysetowych pojedynkach każdy wygrany set będzie równoznaczny z jednym zdobytym punktem. We wtorek rozstrzygną się losy całego turnieju – dokładniej w meczach o piąte, trzecie i pierwsze miejsce w końcowej tabelce.