Puchar jest Nasz!

Niemalże w samo południe siatkarki Bronowianki stanęły naprzeciw zawodniczek AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, by w finałowym meczu II Noworocznego Turnieju o Puchar Prezesa Grupy Azoty PKCH „zadecydować” o jego końcowej klasyfikacji. Zgodnie z zasadami turnieju pojedynek wygrałaby ta drużyna, która jako pierwsza zapisze na swoim koncie dwa wygrane sety. Jednak jeszcze przed meczem trenerzy obu zespołów zgodzili się z tym, że bez względu na wynik warto (ewentualnie) rozegrać trzeciego seta. Jak miało się okazać dwa pierwsze sety nie rozstrzygnęły losów pojedynku i to właśnie trzecia odsłona finałowego meczu miała wyłonić zwycięzcę. Wcześniejsze partie przyniosły idealny remis. Pierwszy wygrały Gliwiczanki – 14:25. W drugim „proporcje” się odwróciły i Krakowianki w identycznych rozmiarach pokonały swoje rywalki – 25:14. W decydującym secie siatkarki z Bronowic prowadziły od pierwszej do ostatniej wymiany obejmując szybkie prowadzenie 3:0 oraz 6:2. W następnych akcjach przewaga Bronowianki oscylowała w okolicach wspomnianej różnicy czterech oczek. Jednak przy stanie 16:11 siatkarki z Gliwic zadbały o emocje doprowadzając do stanu 16:15. „Marzenia” o odwróceniu losów decydującej partii szybko zostały rozwiane. Dzięki dobrej dyspozycji i postawie zawodniczki z Krakowa znów osiągnęły względnie bezpieczną przewagę pięciu punktów – 20:15. Przewaga ta utrzymała się do samego końca – ostateczny punkt na 25:20 zdobyła Marika Janota. Tuż po tej akcji organizatorzy przeszli do krótkiej, acz oficjalnej ceremonii wręczenia nagród oraz pamiątkowych pucharów. Trenerzy oraz najlepsze zawodniczki (nagroda dla najlepszej zawodniczki w danym zespole) otrzymały nagrody indywidualne, zaś każda z drużyn otrzymała puchar do klubowej gabloty.

Finał II Noworocznego Turnieju o Puchar Prezesa Grupy Grupy Azoty PKCH: KS Bronowianka Kraków – AZS Politechnika Śląska Gliwice 2:1 (14:25, 25:14, 25:20)

Bronowianka: Iwona Kuskowska, Marika Janota, Anna Mysiak, Sandra Szychowska, Monika Sroga, Magdalena Domagalska, Marta Cichoń, Anna Postrożny, Karolina Sowisz, Dominika Nowak, Joanna Rzepka.

Nagroda dla najlepszej zawodniczki: Sandra Szychowska

AZS Politechnika Śląska Gliwice: Patrycja Drożdżyńska, Anna Wrzeszcz, Patrycją Ząbek, Karolina Kupczak, Karolina Grzelak, Nicole Rybakiewicz, Sylwia Pastuszko, Martynika Kobel, Alicja Markiewicz, Małgorzata Sikora, Paulina Dereń, Karolina Pawłowska, Daria Antoń

Nagroda dla najlepszej zawodniczki: Sylwia Pastuszko

Bronowianka Kraków – Victoria Brest (25:19, 25:23, 20:25)

AZS Politechnika Śląska Gliwice – Developres Rzeszów 3:0

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Developres Rzeszów 3:0

Bronowianka Kraków – AZS Politechnika Śląska Gliwice 2:1 (25:18, 25:16, 25:23)

Victoria Brest – AZS Politechnika Śląska Gliwice 0:3

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Bronowianka Kraków 1:2 (9:25, 24:26, 25:14)

Developres Rzeszów – Bronowianka Kraków 1:2 (20:25, 21:25, 30:28)

Victoria Brest – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3

AZS Politechnika Śląska Gliwice – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0

Developres Rzeszów – Victoria Brest 1:2

Punkty przyznawano za każdy wygrany set (1 punkt). Na tej podstawie wyłoniono pary, które we wtorek przystąpiły do walki o miejsca 1-4.

Mecz o 3 miejsce: Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Victoria Brest 2:0

Mecz o 1 miejsce: Bronowianka Kraków – AZS Politechnika Śląska Gliwice