Sponsor techniczny

Oficjalny lekarz

Partnerzy

Medalowe żniwo pingpongistów Bronowianki w mistrzostwach Małopolski

MW2017maleAż 9 medali  - 2 złote, 2 srebne i 5 brązowych - zdobyli tenisiści stołowi Bronowianki w 85. mistrzostwach Małopolski w tenisie stołowym. Stawali na podium w każdej konkurencji, a na najwyższym stopniu Aleksandra Falarz w grze pojedynczej oraz Alicja Śliwa i Karolina Pęk w grze podwójnej kobiet.

Mistrzostwa województwa to najważniejsza impreza sezonu w regionie. Tradycyjnie zawodnicy Bronowianki wystąpili w nich w głównych  rolach. Tytuł mistrzowski w singlu zdobyła Ola Falarz, która w finale imprezy w Olkuszu pokonała 3-0 Angelikę Janik. Brązowy medal w tej kategorii zdobyła Dominika Wołowiec, w czołowej ósemce było w sumie aż 5 zawodniczek klubu z Bronowic.

Pingpongistki Bronowianki zdominowały także konkurencję kobiecego debla. Mistrzyniami Małopolski zostały Alicja Śliwa z Karoliną Pęk, które w finałowym meczu pokonały klubowe koleżanki Ewę Kołodziej i Alicję Łebek 3-0. Na trzecim stopniu podium stanęła Dominika Wołowiec (w parze z Katarzyną Galus ze Skrzyszowa).

W turnieju par mieszanych srebrnymi medalistami zostali Aleksandra Falarz z Maciejem Karmolińskim (w finale ulegli 1-3 misktowi ze Skrzyszowa - Piotr Chudoba, Katarzyna Galus), a brązowymi Szymon Kołodziej z Dominiką Wołowiec.

Cenny brązowy krążek w rywalizacji singlistów wywalczył dla Bronowianki Maciej Karmoliński. Stanął na najniższym stopniu podium, w półfinale zatrzymał go Jan Kaczor z Podwawelskiego. Na miejscach 5-8 sklasyfikowany został Paweł Jabłoński z Bronowianki. Także w rywalizacji męskich debli bronowicka para - Karmoliński, Kołodziej - znalazła się na podium, zajmując 3. miejsce.

Teraz przed seniorami Bronowianki mistrzostwa Polski w Częstochowie (3-5 marca). Awans wywalczyły Dominika Wołowiec, Aleksandra Falarz i Alicja Łebek, szansę ma jeszcze Ewa Kołodziej. Promocję do MP młodzieżowców w Białymstoku (7-9 kwietnia) zdobyły: Dominika Wołowiec, Aleksandra Falarz, Alicja Śliwa i Karolina Pęk, szansę ma jeszcze Szymon Kołodziej.