Sponsor techniczny

Maxima Sport

Partnerzy

Galeria

Pingpongistki Bronowianki wywalczyły cztery medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski

2018MMP4medaleMINICztery medale 30. Młodzieżowych Mistrzostw Polski wywalczyły w Ustrzykach Dolnych pingpongistki Bronowianki. Trzykrotnie na podium stawała paraolimpijka Karolina Pęk (brąz w singlu, deblu i drużynie), dwukrotnie Alicja Śliwa (brąz w deblu i drużynie) oraz Dominika Wołowiec (brąz w deblu i drużynie). W czołówce turnieju singlowego i mikstowego znalazła się ponadto Alicja Śliwa (w obu na 5. miejscu), a w turniejach mikstowym i deblowym pary z udziałem bronowickich zawodniczek Alicji Łebek i Ewy Kołodziej. Bronowianka potwierdziła w Ustrzykach przynależność do ścisłej czołówki Polski.

Rywalizacja w młodzieżowych mistrzostwach kraju rozpoczęła od turnieju drużynowego, w którym wystąpiły dwa zespoły Bronowianki. Oba z racji wysokiego miejsca w polskim rankingu miały wolny los w pierwszej rundzie rywalizacji. Potem pierwsza drużyna w składzie: Alicja Śliwa, Karolina Pęk, Dominika Wołowiec pokonała reprezentację województwa świętokrzyskiego 3-0 (punkty Śliwa 1,5, Wołowiec 1, Pęk 0,5), a następnie mocne województwo łódzkie (Agata Uchnast, Paulina Stachecka)  3-1 (punkty Wołowiec 2, Śliwa, Pęk po 0,5). W półfinale krakowianki musiały uznać wyższość Optimy Lublin (Katarzyna Galus, Karolina Lalak), ulegając jej w wyrównanym meczu 1-3 (punkt Wołowiec).

Drugi zespół Bronowianki w składzie Ewa Kołodziej, Alicja Łebek po pewnym zwycięstwie nad województwem śląskim 3-0 (punkty Kołodziej i Łebek po 1,5) zmierzył się w meczu o medal z SKTS Sochaczew (Julia Ślązak, Wiktoria Zaniewska). Bardzo zacięta walka przyniosła rywalkom zwycięstwo 3-1 (punkt dla Bronowianki Łebek). W finale turnieju drużynowego AZS UE Wrocław wygrał z  Optimą 3-0.

W turnieju singlowym miłą niespodziankę sprawiła medalistka paraolimpijska Karolina Pęk, która bez kompleksów i z sukcesami rywalizuje także w pełnosprawnym gronie. Rozstawiona z nr 7 zawodniczka Bronowianki zdobyła pierwszy w karierze indywidualny medal w MMP. Po trzech zwycięstwach dotarła aż do półfinału rywalizacji indywidualnej, a najcenniejsze odniosła w ćwierćfinale pokonując 4-3 po fantastycznej grze turniejową "dwójkę" Paulinę Knyszewską (Wrocław). W półfinale lepsza od krakowianki okazała się Julia Ślązak (4-0). Bardzo dobry występ indywidualny zanotowała także Alicja Śliwa, która po trzech wygranych dotarła do ćwierćfinału, by tu zmierzyć siły z najlepszą polską zawodniczką młodzieżową Natalią Bajor. Uległa jej 1-4 tocząc ambitną walkę w każdej partii. Wrocławianka była niekwestionowaną gwiazdą mistrzostw w Ustrzykach, zdobyła cztery złote medale, a co ciekawe jedyne straty setowe w singlu poniosła w pojedynkach z zawodniczkami Bronowianki - Alicją Śliwa i Ewą Kołodziej, która spotkała mistrzynię w 1/8 finału.

Turniej deblowy przyniósł Bronowiance dwa brązowe medale - Ali Śliwy i Karoliny Pęk  oraz Dominiki Wołowiec (w parze z Katarzyną Galus, Małopolanką w lubelskich barwach). Ala i Karolina były już srebrnymi medalistkami MP juniorek, tym razem także w starszym gronie poradziły sobie medalowo, w meczu o podium pokonując 3-0 mocną parę Katarzyna Hennig/Agata Uchnast i to 3-0. W półfinale zawodniczki Bronowianki walczyły znakomicie z parą nr 1 Bajor/Knyszewska, przegrały trzy sety zaledwie 9-11. Dominika Wołowiec z Kasią Galus w grze o medal 3-0 odprawiły Sandrę Hetnał i Agatę Klabińską, w półfinale po zaciętej walce uległy parze Ślązak/Lalak 1-3.  
 
Blisko medalu były  pary mieszane z udziałem krakowianek - Alicji Łebek i Alicji Śliwy. Ala Łebek w parze z Kamilem Nalepą przegrali medal w ćwierćfinale ulegając 2-3, a w piątym secie 10-12 duetowi Lalak/Szymczyk. Ala Śliwa miała w Ustrzykach "wyjątkowe" szczęście do spotkań z multimedalistką Bajor, także w mikście z Damianem Węderlichem miała okazję spotkać ją na swojej drodze - w grze ćwierćfinałowej. Krakowsko-toruński mikst przegrał po dzielnej walce 0-3.
Opiekę trenerską w czasie 4-dniowych mistrzostw Polski sprawowali Xu Kai i Marta Smętek.

Sezon tenisa stołowego wkroczył w najważniejszą fazę. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w ekstraklasie nad Polmlekiem  Lidzbark Warmiński 3-1, w czwartek 22 lutego drużynę Bronowianki czeka wyjazdowe spotkanie z SCKiS HALS WADWICZ Warszawa. Po nim w lidze zostanie krakowiankom jeszcze jeden mecz - w kwietniu z Nadarzynem.
Od 2-4 marca liczna reprezentacja klubu z Bronowic wystąpi w mistrzostwach Polski seniorów w Raszkowie. Prawo gry w nich wywalczyły: Marta Smętek, Joanna Kiedrowska, Dominika Wołowiec, Karolina Pęk, Alicja Łebek i Alicja Śliwa. A już w najbliższy weekend klubowa młodzież zagra w III Grand Prix Polski juniorów w Łomży. W ten weekend w Białymstoku w III Grand Prix Polski walczyły klubowe młodziczki: Emilia Skuba i Zuzanna Syrda, zajmując odpowiednio 17. i 20 miejsce. Trenerem zawodniczek był w Białymstoku Maciej Karmoliński.

Dziennik Polski o sukcesie Bronowianki - CZYTAJ TUTAJ

Gazeta Krakowska o sukcesie Bronowianki - CZYTAJ TUTAJ

30. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Ustrzykach Dolnych (15-18 lutego 2018 r.)

Turniej drużynowy kobiet: 1. AZS AE Wrocław (Natalia Bajor, Paulina Knyszewska), 2. Optima Lublin (Katarzyna Galus, Karolina Lalak), 3. Bronowianka Kraków I (Alicja Śliwa, Karolina Pęk, Dominika Wołowiec) oraz SKTS Sochaczew (Julia Ślązak, Wiktoria Zaniewska) ... 5. Bronowianka II Kraków (Ewa Kołodziej, Alicja Łebek).

Turniej indywidualny kobiet: 1. Natalia Bajor (AZS AE Wrocław), 2. Julia Ślązak (SKTS Sochaczew), 3. Karolina Pęk (Bronowianka) i Katarzyna Galus (Optima Lublin) ... 5. Alicja Śliwa, 9-12. Dominika Wołowiec, 13-16. Ewa Kołodziej, 17-24. Alicja Łebek.

Turniej deblowy kobiet: 1. Natalia Bajor/Paulina Knyszewska (Wrocław), 2. Julia Ślązak/Karolina Lalak (Sochaczew, Lublin), 3. Alicja Śliwa/Karolina Pęk (Bronowianka) oraz Dominika Wołowiec (Bronowianka)/Katarzyna Galus (Lublin) ... 5. Ewa Kołodziej, Alicja Łebek (Bronowianka).

Gra mieszana: 1. Natalia Bajor (Wrocław)/Tomasz Kotowski (Toruń), 2. Marek Badowski (AZS Gdańsk)/Paulina Knyszewska (Wrocław), 3. Karolina Lalak (Lublin)/Jan Szymczyk (Bielsko-Biała) i Katarzyna Galus (Lublin)/Sławomir Dosz (Lębork) ... 5. Alicja Śliwa (Bronowianka)/Damian Węderlich (Toruń) oraz Alicja Łebek (Bronowianka)/Kamil Nalepa (Drzonków).

Gra singlowa mężczyzn: 1. Marek Badowski (AZS Gdańsk), 2. Tomasz Kotowski (Toruń), 3. Kamil Nalepa (Drzonków) i  Patryk Zatówka  (Kolping Jarosław).

2018MMPDruzyna2018MMPdruzyna22018MMPDebelpodium2018MMPdebelpodium32018MMPdebelpodium42018MMPKarolaPekbraz2018MMPAlaSliwadruzyna2018MMPdebelbraz2018MMP4medale

Kalendarium wydarzeń

Brak wydarzeń

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday471
mod_vvisit_counterYesterday642
mod_vvisit_counterThis week1719
mod_vvisit_counterLast week5423
mod_vvisit_counterThis month18260
mod_vvisit_counterLast month21471
mod_vvisit_counterAll days2780692

Online Now: 5
Your IP: 52.91.221.160
,
Today: marzec 26, 2019