Sponsor techniczny

Maxima Sport

Partnerzy

Galeria

Bronowianka sprawiała niespodzianki w mistrzostwach Polski seniorek

MP2018SmetekKusinska2MINIPingpongistki Bronowianki mocno zaznaczyły swoją obecność w rozegranych w Raszkowie 86. Mistrzostwach Polski seniorów. W rywalizacji wzięło udział aż 6 zawodniczek krakowskiego klubu i choć medalu nie zdobyły, to sporo namieszały, sprawiając kilka spektakularnych niespodzianek. W czołowej ósemce najlepszych polskich singlistek uplasowała się Marta Smętek, a w czołowej "32" turnieju indywidualnego kolejne cztery krakowianki. Bronowianka miała swoje reprezentantki także w najlepszych ósemkach i szesnastkach turnieju deblowego i mikstowego.

W grze indywidualnej najdalej, bo aż do ćwierćfinału dotarła Marta Smętek. Po drodze pokonywała kolejno Wiktorię Ziemkiewicz 4-1, Agnieszkę Kaczmarek 4-0 i w 1/8 finału Karolinę Lalak (4-2). W meczu o medal zmierzyła się z Klaudią Kusińską, której - po niezwykle równej walce - uległa 1-4, przy czym trzy z czterech setów przegrywała w końcówkach na przewagi. Do czołowej "16" singla awansowała też Joanna Kiedrowska, którą w 1/8 finału zatrzymała Kinga Stefańska (Tarnobrzeg). Na miejscu 17, po wygranych w pierwszych rundach, ex aequo sklasyfikowane zostały Karolina Pęk, Alicja Śliwa i Dominika Wołowiec.

Spore niespodzianki sprawiły pary mieszane z udziałem zawodniczek Bronowianki. Karolina Pęk w parze z Jakubem Masłowskim (rozstawieni z nr 28) otarła się o medal, eliminując w drodze do ćwierćfinału m.in. faworytów rywalizacji - Paulinę Knyszewską z Pawłem Chmielem (nr 5). W walce o medal Karolina Z Kubą stoczyli fantastyczny pojedynek z późniejszymi mistrzami Polski - Julią Ślązak i Patrykiem Zatówką, przegrywając tylko 2-3. Wielką niespodziankę w mikście sprawili także Alicja Śliwa z Damianem Węderlichem, Młodzieżowcy rozstawieni z nr 34 w drugiej rundzie wyeliminowali parę nr 2, murowanych kandydatów do medali - Klaudię Kusińską z Tomaszem Kotowskim. W 1/8 finału Alę i Damiana powstrzymała niewygodna para Anna Węgrzyn (brązowa medalistka w singlu) i Piotr Chodorski.

W deblu do szesnastki dotarły cztery zawodniczki Bronowianki, w 1/8 finału doszło do ciekawego pojedynku złotych medalistek paraolimpijskich z polskiej drużyny - Karolina Pęk z Ala Śliwą zmierzyły się z Natalią Partyką i Katarzyną Grzybowską (W Pekinie Pęk z Partyką grały w jednej drużynie, która wywalczyła mistrzostwo paraolimpijskie). To jedna z najlepszych par deblowych Europy, w Raszkowie potwierdziła prymat w kraju na kolejny rok, wygrywając mistrzostwo bez straty seta.

W Raszkowie po raz pierwszy mistrzami Polski zostali Natalia Bajor i Jakub Dyjas. 

86. Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów - Raszków 2018 

Gra indywidualna kobiet: 1. Natalia BAJOR (AZS UE Wrocław), 2. Natalia PARTYKA (Hodonin), 3-4. Klaudia KUSIŃSKA (GLKS Nadarzyn) i Anna WĘGRZYN (AZS UE Wrocław) ... 5. Marta SMĘTEK (Bronowianka), 9. Joanna KIEDROWSKA (Bronowianka), 17. Karolina PĘK, Alicja ŚLIWA, Dominika WOŁOWIEC (Bronowianka), 33. Alicja ŁEBEK (wszystkie Bronowianka).

Gra podwójna kobiet: 1. Natalia PARTYKA (Hodonin)/Katarzyna GRZYBOWSKA (Sochaczew), 2. Klaudia KUSIŃSKA/Paulina KRZYSIEK (Nadarzyn), 3. Maja MIKLASZEWSKA/Aleksandra MICHALAK (MRKS Gdańska) oraz Natalia BAJOR/Sandra WABIK (AZS Wrocław)...9. Alicja ŚLIWA/Karolina PĘK (Bronowianka); Marta SMĘTEK(Bronowianka/AZS Wrocław), Dominika WOŁOWIEC (Bronowianka)/Katarzyna GALUS (Lublin), 17. Alicja ŁĘBEK (Bronowianka)/Agnieszka MALUSZCZAK (zagłębie Lubin).

Gra mieszana: 1. Julia Slązak (Sochaczew)/Patryk Zatówka (Jarosław), 2. Magdalena Sikorska (Lublin)/Jakub Perek (Warta Kostrzyn), 3.Roksana Załomska ()/Szymon Malicki oraz Paulina Krzysiek (Nadarzyn)/Tomasz Lewandowski (AZS Politechnika Rzeszów)... 5. Karolina PĘK (Bronowianka)/Jakub MASŁOWSKI (Polonia Bytom), 9. Alicja ŚLIWA (Bronowianka)/Damian WĘDERLICH (Toruń), 17. Marta SMĘTEK (Bronowianka)/Alan Woś, Alicja ŁEBEK (Bronowianka)/Kamil NALEPA (ZKS Drzonków), Joanna KIEDROWSKA (Bronowianka)/Jan SZYMCZYK (Bielsko-Biała), 33. Dominika WOŁOWIEC (Bronowianka)/Igor Misztal (Odra Głoska).

MP2018SmetekKusinskaMP2018SmetekKusinska2MP2018PekMaslowskiSlazakZatowkaDebelSliwaPekGrzybPartykaDebelSliwaPekGrzybPartyka1DebelSliwaPekGrzybPartyka2MP2018SmetekKarmolinskiMP2018trenerzy

Kalendarium wydarzeń

Brak wydarzeń

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday471
mod_vvisit_counterYesterday642
mod_vvisit_counterThis week1719
mod_vvisit_counterLast week5423
mod_vvisit_counterThis month18260
mod_vvisit_counterLast month21471
mod_vvisit_counterAll days2780692

Online Now: 5
Your IP: 52.91.221.160
,
Today: marzec 26, 2019