Medalowe żniwo niepełnosprawnych tenisistów

Tenisiści stołowi Bronowianki wrócili z medalami z mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych w Drzonkowie. Na podium stanęli Paweł Jabłoński, Mariusz Olczak, Michał Deigsler i Maks Chudzicki.

W MP w Drzonkowie wystąpiło 157 zawodników, w tym czterech reprezentantów Bronowianki. Wszyscy czterej stanęli na podium. W finale klasy 7 spotkali się Maksym Chudzicki (START Radom/Bronowianka) i Michał Deigsler (Bronowianka), górą tym razem był Maks, który od tego sezonu trenuje w Bronowiance i gra w jej barwach w rozgrywkach III ligi męskiej. W klasie 8 srebrny medal wywalczył Paweł Jabłoński, który w finale przegrał z dobrym kolegą z Krakowa Pawłem Konstantynem (w barwach IKS AWF Warszawa). W klasie 8 brązowy krążek zdobył Mariusz Olczak.

Paweł i Mariusz zostali także wicemistrzami kraju w deblu (kl. 6-10), a Maks zdobył jeszcze brązowy medal w mikście w parze z Jolantą Kopaczyńską (Start Wrocław) oraz w deblu z Pawłem Włodyką (IKS Jezioro Tarnobrzeg). Zawodników prowadziła w Drzonkowie trenerka Marta Smętek.

W MP nie zagrała tym razem Karolina Pęk, zatrzymały ją w Krakowie obowiązki ligowe (mecz z ATS-em Białystok).