Tsui Pao-Wen na 100 procent w ekstraklasie!

TsuiPaoWenPingpongistki Bronowianki zwycięsko zakończyły pierwszą rundę rozgrywek w ekstraklasie. W wyjazdowym meczu 9. kolejki pokonały SKTS Sochaczew 3-1. 100-procentową skuteczność w polskich rozgrywkach utrzymała Tajwanka Tsui Pao-Wen, w Sochaczewie powiększyła swój dorobek o kolejne dwie indywidualne wygrane.

Drużyna z Sochaczewa wystąpiła bez swojej najlepszej zawodniczki, brązowej medalistki ME Katarzyny Grzybowskiej, ale z Chinką Gui Lin w składzie. To właśnie ona zaczęła mecz od zwycięstwa w trzech setach nad Dominiką Wołowiec. Stratę wyrównała w następnym pojedynku Tsui Pao-Wen, pokonując 3-1 Julię Ślązak, a na prowadzenie wyprowadziła krakowianki Karolina Pęk (3-0 z Wojtczak). W decydującej grze - dwóch Azjatek - górą w czterech setach okazała się ta z Bronowic. Tsui Pao-Wen wygrała tym sposobem wszystkie 9 spotkań, w których wystąpiła w ekstraklasie. Dało jej to 100-procentową skuteczność i wysoką pozycję w indywidualnym rankingu ekstraklasy. Mecz zaczął się z 40-minutowym opóźnieniem, bo gospodarze mieli problem z ustaleniem swojego składu...

Bronowianka zakończyła pierwszą rundę rozgrywek z 8 punktami, to dobry, ale wymagający czujności, punkt wyjścia do decydującej walki o utrzymanie w II rundzie rozgrywek. Jej start planowany jest na 9 stycznia.
Drugi zespół Bronowianki w I lidze ma do rozegrania w pierwszej rundzie rozgrywek jeszcze jeden mecz (wyjazd od  Nysy), start rewanżów planowany jest w I lidze na 12 stycznia.

SKTS Sochaczew - Bronowianka Kraków 1-3
Gui Lin  - Wołowiec Dominika 3:0  (11:8, 11:5, 11:6)
Ślązak Julia  - Tsui Pao-Wen 1:3  (11:6, 3:11, 7:11, 4:11)
Wojtczak Aleksandra - Pęk Karolina  0:3  (4:11, 4:11, 6:11)
Gui Lin - Tsui Pao-Wen 1:3  (11:6, 6:11, 9:11, 5:11)

Wyniki i tabele lig tenisa stołowego - TUTAJ

2018Sochaczew1runda

Zwycięskie "selfie" w Sochaczewie - Tsui Pao-Wen, Zhao Ziyi, Karolina Pęk i Dominika Wołowiec