Sponsor techniczny

Oficjalny lekarz

Partnerzy

Galeria

Są już przepustki do MP, a w ligach decydujące starcia

3GPPPolski2019Trudne mecze z zespołami czołówki ekstraklasy mają za sobą pingpongistki Bronowianki. Teraz przed nimi spotkania decydujące o utrzymaniu w rozgrywkach, m.in. z sąsiadami w tabeli - KSTS-em Karpaty Krosno, MRKS-em Gdańsk, ATS-em Białystok. W rozgrywkach indywidualnych zakończył się cykl turniejów Grand Prix Polski w kategorii seniorów - prawo do gry w MP w tenisie stołowym wywalczyły już Dominika Wołowiec i Karolina Pęk, a w Młodzieżowych MP Karolina Pęk i Alicja Śliwa.

Rozgrywki ligowe

W czterech rozegranych dotąd meczach drugiej rundy ekstraklasy podopieczne trenera Xu Kaia przegrały 0-3 z Polmlekiem Lidzbark W., 1-3 z AZS UJD Częstochowa, 0-3 z AZS Wrocław i 0-3 z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg. Krakowianki występowały w tych meczach w składzie: Zhao Ziyi, Dominika Wołowiec i Karolina Pęk, a więc bez najskuteczniejszej w I rundzie zawodniczki zespołu Tsui Pao-Wen. Mimo to w każdym meczu toczyły odważne, zacięte pojedynki z wyżej notowanymi rywalkami. Szczególnie cenne była wygrana Karoliny Pęk z Darią Łuczakowską (3:1) oraz wyrównane boje Dominiki Wołowiec z Anną Węgrzyn i Kingą Stefańską (2:3) oraz Karoliny z Agatą Zakrzewską i Zhao Ziyi z Andreą Todorović (po 2:3).

Bronowianka zajmuje teraz 7. miejsce w tabeli z 8 pkt, po 6 pkt mają zespoły z Gdańska i Białegostoku, 2 pkt - Karpaty Krosno. Z ekstraklasy spadną 2 ostatnie zespoły po sezonie zasadniczym. Teraz więc przed krakowiankami kluczowe, w kontekście walki o utrzymanie, spotkania - z KSTS-em Krosno (8 lutego na wyjeździe, g. 17), MRKS-em Gdańsk (23 lutego u siebie, g. 11.30) i ATS-em Białystok (na wyjeździe 13 marca, g. 16) oraz z Nadarzynem (8 marca na wyjeździe, g. 16.30) i SKTS Sochaczew (23 marca u siebie, g. 16).

W gr. południowej I ligi kobiet Bronowianka II po 11 kolejkach z 16 pkt zajmuje 4. miejsce w tabeli, do rozegrania zostało jej jeszcze 7 spotkań, najbliższe w sobotę 2 lutego z AZS Nysą.

W II lidze mężczyzn zespół Bronowianki w najbliższą sobotę (2 lutego) skończy pierwszą rundę rozgrywek meczem u siebie z UKS Villa Verde Olesno II (g. 15.30). Po 10 kolejkach z 14 pkt jest 4. w tabeli. Liderem drużyny i rankingu indywidualnego w całej lidze jest Chińczyk Wang Yimu ze 100-procentową skutecznością - 20 zwycięstwami w 20 rozegranych meczach.

2ligamezczyzn2019

W II lidze mężczyzn Bronowianka plasuje się w czołówce tabeli, na zdjęciu (dalszy plan) debel Wang Yimu/ Szymon Kołodziej w zwycięskim meczu z Karpatami Krosno (8-2) 

Starty indywidualne

W rozgrywkach indywidualnych zakończył się cykl turniejów Grand Prix Polski w kategorii seniorów - prawo do gry w MP wywalczyłypo nim Dominika Wołowiec i Karolina Pęk, które w Zielonej Górze w III GPP Seniorów znalazły się w najlepszej szesnastce - na miejscach 9-12. Dominika, 13-16. Karolina. W Zielonej Górze w GPP seniorów zadebiutowali nasi młodsi zawodnicy - junior Wojciech Górecki uplasował się w przedziale 37-4, a 14-letnia kadetka Ilona Sztwiertnia (niespodziewana zwyciężczyni III WTK seniorów w Małopolsce) w przedziale 33-36. Dominika i Karolina są już w gronie 32 najlepszych seniorek w rankingu PZTS, które wywalczyły prawo gry w tegorocznych MP seniorów w Gliwicach (1-3 marca), odpowiednio na miejscach 13 i 20. Z kolei prawo gry w młodzieżowych mistrzostwach Polski (Krosno, 28-31 marca) na podstawie rankingu PZTS zapewniły już sobie Karolina Pęk i Alicja Śliwa. Przed seniorami jeszcze (10 lutego w Krakowie) małopolskie eliminacje do MP, z których awans na mistrzostwa kraju wywalczą jeszcze zwycięzcy wśród kobiet i mężczyzn oraz 86. Indywidualne Mistrzostwa Województwa Seniorów z udziałem licznej ekipy Bronowianki (17 lutego w hali Bronowianki).

W kategoriach młodzieżowych - młodzików, kadetów i juniorów - trzecie turnieje klasyfikacyjne w województwie oraz III zawody w ramach GPP zostaną dopiero rozegrane. Zawodnicy Bronowianki walczą w nich o kwalifikacje do głównej imprezy sezonu - mistrzostw Polski.

3GPPPolski2019

W III GPP seniorów wystąpiły, od lewej: Dominika Wołowiec, Ilona Sztwiertnia i Karolina Pęk

Kalendarium wydarzeń

Brak wydarzeń

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday327
mod_vvisit_counterYesterday588
mod_vvisit_counterThis week1568
mod_vvisit_counterLast week6816
mod_vvisit_counterThis month16448
mod_vvisit_counterLast month28056
mod_vvisit_counterAll days3918726

Online Now: 12
Your IP: 34.232.62.64
,
Today: marzec 21, 2023