Pracowity czas pingpongistów, a będzie jeszcze goręcej

GPPjuniorow3Dużo pracy i ważnych startów za sobą i jeszcze więcej przed sobą mają pingpongiści Bronowianki. Za nimi mistrzostwa Polski seniorów, turnieje w ramach III Grand Prix Polski juniorów i kadetów, międzynarodowy turniej z cyklu Pro Tour ITTF osób niepełnosprawnych, drużynowe mistrzostwa Małopolski młodziczek, półfinały Akademickich MP, eliminacje do MMP oraz ligowe mecze w ekstraklasie i I lidze. A przed nimi mistrzostwa Polski młodzieżowców, juniorów, kadetów i młodzików, mistrzostwa Małopolski we wszystkich kategoriach młodzieżowych oraz występy międzynarodowe.

Karolina Pęk na podium wśród niepełnosprawnych

We włoskim Lignano na podium międzynarodowego turnieju Lignano Open z cyklu Pro Tour ITTF osób niepełnosprawnych dwukrotnie w ostatni weekend (15-17 marca) stanęła Karolina Pęk. Zdobyła złoty medal w klasie 9 indywidualnie oraz brązowy krążek drużynowo w kl. 9-10 w parze ze Szwedką Handen. W reprezentacji Polski wystąpił we Włoszech także Paweł Jabłoński z Bronowianki. Zawody były jedną z kwalifikacji do igrzysk paraolimpjskich w Tokio.

ProTourNiepelnoKPek

Karolina Pęk (w czerwonym dresie) wygrała turniej niepełnosprawnych pingpongistów Lignano Open (fot. Facebook Para Table Tennis Poland - Tenis Stołowy Osób Niepełnosprawnych)

W MP seniorów najbliżej czołówki w grach podwójnych

W 87. mistrzostwach Polski seniorek (1-3 marca) Bronowiankę reprezentowały Dominika Wołowiec, Karolina Pęk i Alicja Śliwa. W turnieju indywidualnym w przedziale 9-16 uplasowały się Dominika Wołowiec i Karolina Pęk, które w walce o 8-kę uległy kolejno Katarzynie Węgrzyn (późniejszej trzykrotnej medalistce) i Kindze Stefańskiej. W przedziale 33-48 turniej zakończyła rywalizację Alicja Śliwa. W mikście blisko wejścia do ćwierćfinału była para Karolina/Łukasz Wachowiak, która po 5-setowej walce musiała uznać wyższość późniejszych mistrzów, Katarzyny Węgrzyn i Samuela Kulczyckiego. W deblu obie nasze pary (Karolina/Dominika oraz Ala/Julia Bartoszek) zajęły miejsca w przedziale 9-16, choć druga z nich bardzo bliska była sprawienia niespodzianki. Mimo prowadzenia w ostatnim secie, Ala i Julia przegrały ostatecznie z ekstraklasową parą Załomska/Ślifirczyk 2:3.

W GP Polski kadetów Ilona Sztwiertnia z medalem

W Grand Prix Polski kadetów w Białymstoku (15-17 marca) w turnieju głównym zagrało sześcioro zawodników Bronowianki. Aż na podium dotarła Ilona Sztwiertnia, która po sześciu zwycięskich pojedynkach (3 razy po 3-0 w grupie i zwycięstwa w 1/16, 1/8 i 1/4 finału) pogromczynię znalazła dopiero w półfinale, gdzie po zaciętej walce przegrała z późniejszą triumfatorką Wiktorią Wróbel 3-4. W najbliższy weekend Ilona ma wystąpić w turnieju międzynarodowym w barwach reprezentacji Polski
Miejsca zawodników Bronowianki w III Grand Prix Polski kadetów: 3. Ilona Sztwiertnia, 21-24. Natalia Gąsior, 25-32. Wojciech Bogacz, Paweł Kopacki, 33-40. Emilia Skuba, Oliwia Wątor, 41-48. Zuzanna Syrda.
Teraz przed kadetami mistrzostwa Polski w Bilczy (2-5 maja w Bilczy)

GPPkadetow3

Ilona Sztwiertnia na podium III Grand Prix Polski kadetów

GPPkadetow3SztwiertniaKarmolinski

Ilona z trenerem Maciejem Karmolińskim

Dużo nas w III GP Polski juniorów

W Grand Prix Polski juniorów w Luboniu (8-10 marca) do turnieju głównego zakwalifikowała się aż siódemka bronowickich pingpingistów. Najlepszy rezultat osiągnęła kadetka Ilona Sztwiertnia, która wygrała wszystkie mecze w grupie, by następnie dojść do wysokiego 10. miejsca w turnieju głównym. W najlepszej "32" znalazła się również Anna Zając, która po wyjściu z grupy z 2. miejsca (przegrała jedynie z późniejszą triumfatorką turnieju, Mają Miklaszewską), zakończyła zmagania w przedziale 25-32. Na dalszych pozycjach uplasowały się Emilia Skuba (33-40) i Natalia Gąsior (41-48). Wśród chłopców najlepiej spisał się Damian Korczak, który zajął 2. miejsce w grupie, awansując tym samym do głównej drabinki. Tam uległ Dawidowi Kosmalowi, by ostatecznie zająć miejsce w przedziale 21-24. Dalsze miejsca zajęli Wojciech Górecki (41-48) i Wojciech Bogacz (57-64).
Mistrzostwa Polski juniorów odbędą się w dn. 25-28 kwietnia w Mławie.

GPPjuniorow3

Liczna reprezentacja Bronowianki w III Grand Prix Polski juniorów

GppjuniorowBogacz

Wojciech Bogacz w Luboniu

Studentki z awansem i przed MMP

W półfinałach akademickich mistrzostw Polski wystąpiły w Rzeszowie dwie zawodniczki Bronowianki w barwach swoich uczelni - Ewa Kołodziej w drużynie AZS Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Alicja Śliwa w zespole AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obie podczas półfinałowych zawodów w Rzeszowie wywalczyły awans do akademickich MP, które w połowie kwietnia odbędą się w Gdańsku. Wcześniej obie studentki oraz Karolina Pęk wystąpią w Krośnie w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (28-31 marca) - Ala i Karolina na podstawie rankingu PZTS, Ewa wywalczyła awans w małopolskich eliminacjach.

AMPpolfinal2019

Ewa Kołodziej w barwach AZS AWF Kraków (1.  miejsce) i Alicja Śliwa w zespole AZS UJ Kraków (3. miejsce) wywalczyły awans na Akademickie Mistrzostwa Polski, zagrają też w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

W ekstraklasie jest już utrzymanie

Ekstraklasowa drużyna pingpongistek poniosła w marcu dwie porażki (z Nadarzynem 0-3 i ATS Białystok 1-3) , ale nie odbiorą one drużynie trenera Xu Kaia najważniejszego - miejsca w ekstraklasie. Na kolejkę przed zakończeniem sezonu zespół jest już pewien utrzymania w lidze. Rozgrywki zakończy meczem z Sochaczewem, planowanym na 23 marca.

W I lidze Bronowianka II zremisowała na wyjeździe z bezpośrednim sąsiadem w tabeli Skarbkiem Tarnowskie Góry dzięki punktom Alicji Śliwy (2), Ilony Sztwiertni (1,5), Natalii Gąsior (1), Anny Zając (0,5). Do końca rozgrywek jeszcze trzy kolejki i mecze z Cukrownikiem Chybie, Sygnałem Lublin i Zagłębiem Lubin.

Młodziczki pierwsze, za nimi kadetki i juniorki

W Małopolsce zaczęły się drużynowe mistrzostwa w kategoriach młodzieżowych. Jako pierwsze złoty medal DMM zdobyły młodziczki Bronowianki w składzie: Zuzanna Syrda, Oliwia Wątor, Anna Kopacka. Dziewczyny mają już limit do startu w drużynowych MP w tej kategorii. Wszystkie trzy wywalczyły też już indywidualne przepustki do MP młodziczek, które odbędą się w dn. 11-14 kwietnia w Brzegu Dolnym. Teraz do walki przystąpią kadetki i juniorki, przed nimi także najpierw mistrzostwa i eliminacje w województwie, a potem mistrzostwa Polski.