Sponsor techniczny

Maxima Sport

Partnerzy

Galeria

Pingpongistki Bronowianki wywalczyły medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski!

DebelPekSliwaInternetWspaniały sukces odniosły pingpongistki Bronowianki w rozegranych w Krośnie Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (28-31 marca). Na podium stanęła Karolina Pęk w mikście z Kacprem Petasiem (srebro) oraz drużyna w składzie: Alicja Śliwa, Karolina Pęk i Ewa Kołodziej (brąz). Blisko medali były także bronowicki debel: Ala Śliwa/Karolina Pęk i Karolina w singlu.

Długi, bo aż czterodniowy czempionat zaczął się od turnieju drużynowego, w którym od razu  zaczęły się poważne wyzwania. Losowanie nie było szczególnie szczęśliwe dla krakowianek. Mimo wysokiego rankingu natrafiły już w pierwszych meczach na bardzo trudne przeciwniczki, ale - jak się okazało - potrafiły sobie z nimi poradzić. W pierwszym spotkaniu krakowianki pokonały UKS Dojlidy Białystok (Kozioł, Mielnicka) 3-0 (punkty: Ala i Karolina po 1,5), a w ćwierćfinale UKS ATS Białystok (Dyszkiewicz, Uchnast) również 3-0 (punkty: Ala i Karolina po 1,5). W półfinale nasz zespół po pięknej walce uległ drużynie woj. mazowieckiego (Ślązak, Ziemkiewicz) 1-3 (punkt: Karolina), zdobywając tym samym brązowy medal w turnieju!

W rozgrywanych od piątku turniejach miksta, debla i singla po kolejny krążek - tym razem w grze mieszanej z Kacprem Petasiem z Ostródzianki - sięgnęła Karolina Pęk. Dotarcie aż do finału to była wspaniała niespodzianka, bo droga do niego znów nie była łatwa. "Nasz" mikst po pięknej grze pokonał mocne pary Łebek/Nalepa (3-2) i Uchnast/Węderlich (3-1), by w emocjonującym półfinale wygrać 3-1 z zespołem Lalak/Grela (ci w 1/8 finału pokonali 3-1 mikst Ala Śliwa/Daniel Lis). Ostatecznie Karolina i Kacper sięgnęli po srebrne medale, po przegranej w finale z dwoma turniejowymi "jedynkami" - Julią Ślązak i Tomaszem Kotowskim.

Blisko medali było w singlu i deblu. Najwyższe miejsce w turnieju singlowym zajęła Karolina Pęk, która po pokonaniu Natalii Matwiszyn i Pauliny Stacheckiej, w ćwierćfinale - po pięknej walce - uległa 2-4 Katarzynie Galus i ostatecznie zajęła 5. miejsce (17. była Alicja, 33. Ewa Kołodziej). W deblu o podium otarły się Karolina i Ala, zakończyły turniej na 5. miejscu, w ćwierćfinale ulegając (2-3) w zaciętym boju późniejszym srebrnym medalistkom Agacie Zakrzewskiej i Gabrieli Dyszkiewicz. 
Zawodniczki prowadzili w Krośnie trenerzy Xu Kai i Maciej Karmoliński.

Mistrzami Polski zostali w Krośnie: Julia Ślązak i Tomasz Kotowski (w singlu i wspólnie w mikście), KSTS Krosno (drużyna kobiet) i Energa Toruń (drużyna mężczyzn), Julia Szymczak, Sandra Kozioł (debel kobiet) i Kamil Nalepa/Łukasz Wachowiak (ZKS Zielona Góra).

***
W weekend na Podkarpaciu (w Krościenku Wyżnym) walczyła także klubowa młodzież. W Międzywojewódzkich Eliminacjach awans do DMP wywalczyły: druga drużyna kadetek (Kamila Kiliszek, Julia Bruzda) i juniorzy (Łukasz Knaga, Damian Korczak, Wojciech Górecki). W turniejach drużynowych MP zagrają też na podstawie wysokich miejsc w rankingacg PZTS drużyna młodziczek (Zuzanna Syrda, Oliwia Wątor, Anna Kopacka) i pierwsza drużyna kadetek (Ilona Sztwiertnia, Natalia Gąsior, Emilia Skuba). Jako pierwsze w MP zagrają młodziczki (12-14 kwietnia).

DebelPekSliwaInternet

Mecz o medal w turnieju drużynowym: para Karolina Pęk/Ala Śliwa w walce z Gabrielą Dyszkiewicz/Agatą Uchnast

KPeksingielInternet

Karolina Pęk w pojedynku z Pauliną Stachecką

DebelSliwaPekcwiercfinalInternet

Ćwierćfinał turnieju deblowego: Karolina Pęk/Ala Śliwa (z prawej) w wlace z Agatą Zakrzewską i Gabrielą Dyszkiewicz  

CalePodiumdruzynaInternet

Drużynowe podium w rywalizacji kobiet, z brązowym medalem drużyna Bronowianki: Alicja Śliwa, Karolina Pęk, Ewa Kołodziej

PodiumdruzynaInternet

Ala, Karolina i Ewa odniosły w Krośnie medalowy sukces :)

TrenerDebel1Internet

Trenerzy Maciej Karmoliński (na zdjęciu) i Xu Kai wspierali zawodniczki w Krośnie

MikstPekPetas2019

Karolina Pęk i Kacper Petaś ze srebrnym medalem w miśkcie

Kalendarium wydarzeń

Brak wydarzeń

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday84
mod_vvisit_counterYesterday655
mod_vvisit_counterThis week739
mod_vvisit_counterLast week6259
mod_vvisit_counterThis month18655
mod_vvisit_counterLast month28325
mod_vvisit_counterAll days3216139

Online Now: 15
Your IP: 3.234.143.26
,
Today: wrzesień 21, 2020