Sponsor techniczny

Maxima Sport

Oficjalny lekarz

Partnerzy

Galeria

Zaczyna się pełen wyzwań sezon tenisa stołowego

SztwiertniaILona2019Startuje sezon tenisa stołowego - dla Bronowianki zacznie się sobotnim meczem w I lidze kobiet, w którym drugi zespół klubowy podejmie PWSZ Zamość (g. 14) oraz wojewódzkimi turniejami juniorów (sobota, 7 września) i seniorów (niedziela, 8 września). Ekstraklasowa drużyna kobiet zainauguruje rozgrywki 13 września w Nadarzynie.  Przed pingpongistami bardzo bogaty w wydarzenia i niezwykle pracowity sezon.

W I lidze tenisa stołowego kobiet Bronowianka rywalizuje w gr. południowej. Jej rywalami są tu: PWSZ Zamość, Cukrownik Chybie, Broń Radom, Skarbek Tarnowskie Góry, AZS II Wrocław, Gorce Nowy Targ, AZS PWSZ Nysa, AZS Politechnika Rzeszów oraz JKTS Jastrzębie. Drużyny rywalizują w 4-osobowych składach, z podziałem na dwie pary - zawodniczki rozgrywają po 2 mecze singlowe + 2 gry deblowe. W ubiegłym sezonie młody bronowicki zespół należał do czołówki, w tym roku zadanie ma trudniejsze, bo ekipy z zaplecza ekstraklasy dokonały wzmocnień, ale ponownie powinien się liczyć w rozgrywkach.  

W pierwszym spotkaniu w sobotę o g. 14 (mała hala) rywalem krakowianek będzie zespół Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Zamościa, wzmocniony czołową polską pingpongistką Karoliną Lalak. Ma w swoich szeregach także Ukrainkę Gannę Farladanską oraz utalentowaną reprezentantkę Polski kadetek Annę Brzyską. W Bronowiance szansę debiutu w nowych barwach mogą dostać 19-letnia Sandra Kozioł i 25-letnia Japonka Nozami Takeuchi, reprezentantka swojego kraju w kat. osób niepełnosprawnych. W szerokiej kadrze zespołu na pierwszy mecz jest także 15-letnia Ilona Sztwiertnia, brązowa medalistka lipcowych ME, wielokrotna mistrzyni Polski w kategoriach młodzieżowych.

W sobotę (7 września) od rana w dużej hali Bronowianki toczyć się będzie rywalizacja w wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym juniorów. W niedzielę (8 września) pierwszy w sezonie turniej wojewódzki seniorów. W obu Bronowianka wystawi bardzo liczne ekipy z nadziejami na wywalczenie przepustek do rywalizacji ogólnopolskiej.

Pierwszy zespół Bronowianki zacznie sezon w ekstraklasie kobiet 13 września - na wyjeździe meczem z Nadarzynem. Potem w ciągu 5 dni podpieczne trenera Xu Kaia zagrają aż 4 mecze - 26 września z AZS Częstochowa u siebie, 28 września na wyjeździe z SKTS Sochaczew, 29 września w Łomży z AZS WSIP Metal-Technik oraz 30 września u siebie z ATS Białystok. Celem drużyny będzie przede wszystkim zachowanie miejsca w pingpongowej elicie, a to zadanie trudniejsze niż w ubiegłym sezonie, bo wszyscy rywale dokonali znaczących wzmocnień.

Wrzesień będzie szczególnie pracowity dla Karoliny Pęk, która po pierwszym meczu w ekstraklasie wyjedzie na Mistrzostwa Europy osób niepełnosprawnych w szwedzkim Helsingborgu (16-21 września). Jest jedną w najlepszych zawodniczek świata w klasie 9. W mistrzostwach Starego Kontynentu powalczy o najważniejsze trofea. 

W nowym sezonie Bronowianka będzie miała także drużyny w ligach regionalnych: II lidze mężczyzn (małopolsko-podkarpackiej) oraz III, IV i V lidze małopolskiej. W rywalizacji indywidualnej zawodnicy będą startować w kategoriach młodzików, kadetów, juniorów, młodzieżowców i seniorów, we wszystkich z nadziejami na medale mistrzostw Polski i nominacje do kadry Polski.
Opiekę szkoleniową nad zawodnikami sprawują trenerzy Xu Kai, Maciej Karmoliński i Jan Kaczor oraz Szymon Kołodziej (gr naborowa). Funkcję kierownika sekcji tenisa stołowego sprawuje Małgorzata Syrda-Śliwa.

Na zdjęciu Ilona Sztwiettnia, nadzieja Bronowianki na ligowe i indywidualne sukcesy w sezonie 2019/2020 (fot. ETTU.org)

 

Weekend 7-8 września ze sportowcami Bronowianki:

Kalendarium7wrzesnia2019

 

Kalendarium wydarzeń

Brak wydarzeń

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday573
mod_vvisit_counterYesterday760
mod_vvisit_counterThis week3218
mod_vvisit_counterLast week5943
mod_vvisit_counterThis month11349
mod_vvisit_counterLast month21056
mod_vvisit_counterAll days3376076

Online Now: 7
Your IP: 3.236.228.250
,
Today: kwiecień 14, 2021