Planowe zwycięstwo

Nie przyniósł niespodzianek mecz 15 kolejki I ligi kobiet w tenisie stołowym pomiędzy AZS PWSZ Nysa a Bronowianką Kraków. Krakowianki pewnie wygrały na wyjeździe 10:0.

Grające na drugim stole (w pierwszej lidze tenisa stołowego występuje podział wg. rankingu na pierwszy i drugi stół) Zhao Xia i Walna Weronikia z dużą przewagą wygrywały swoje pojedynki i nie oddały przeciwniczkom nawet seta.

Więcej emocji przyspożyły kibicom pojedynki rozgrywane na pierwszym stole. W stosunku setów 3:2 Magdalena Górowska zwyciężyła z świetnie ostatnio spisującą się w rozgrywkach I ligi Moniką Narolewską. „ Trudno mi było znaleźć swój rytm w tej grze, a Monika wykorzystywała wszystkie okazje do zdobycia punktu” – komentuje Górowska – „Zachowałam jednak spokój w końcówce i przechylilam szalę zwycięstwa na swoją stronę. Drugi mecz zagrałam już znacznie swobodniej”. Anna Urbańczyk bez kłopotu poradziła sobie w pierwszej grze ze specyficzną rywalką Izabelą Krawczyk. W drugim swoim spotkaniu pomimo prowadzenia Narolewskiej 7:2 w pierwszym i 8:5 w czwartym secie wygrała obydwa sety i cały pojedynek 3:1, po raz kolejny już zdobywając komplet punktów dla drużyny.

W kolejny spotkaniu w I lidze kobiet, 13.04.2013, Bronowianka będzie gościć KKTS Krosno. Już dziś zapraszamy do kibicowania.