PIŁKA NOŻNA

Piłkarki Bronowianki wystąpiły w finale PP w Małopolsce. Napędziły strachu faworytkom.

Czekmale

II-ligowe piłkarki Bronowianki wystąpiły w małopolskim finale Pucharu Polski kobiet! Napędziły w nim sporo strachu występującemu w ekstralidze zespołowi AZS UJ Kraków, prowadząc z nim w meczu finałowym do przerwy 2-1. Ostatecznie górą były "Jagiellonki", które wygrały 8-2. Małopolski Związek Piłki Nożnej dla obu zespołów ufundował nagrody finansowe.

Finał Pucharu Polski MZPN na stadionie Bronowianki, 21 września 2016:

Bronowianka Kraków - AZS UJ Kraków 2:8 (2:1)
Gole: Basta, Wójcik – Sitarz 2, Bolko 2, Knysak, Dul, Ferfecka, samob.
Sędziowała Sylwia Biernat. Widzów ok. 200.
BRONOWIANKA: Grabska – Matyja, Wójcik, Szostak, Basta, Dyba, Pietrzyk, Idzik, Kaczmarczyk, Adler, Kubik oraz Chrapkiewicz, Sobierajska, Bulanda, Mazurek, Stachurska. Trener: Andrzej Żądło.
AZS UJ: Klabis – Łagowska, Wilk, Gozdecka, Malota, Bolko, Dul, Konopka, Bryzek, Ferfecka, Kuciel oraz Maziarz, Sitarz, Grzywińska, Ładocha, Knysak, Bartosiewicz, Zapała. Trener: Krzysztof Krok.

W I połowie zanosiło się na sporą niespodziankę, gdyż prowadziła grająca dwie klasy niżej Bronowianka. Na gola akademiczek odpowiedziała Basta z karnego, a na 2-1 trafiła po pięknej akcji Wójcik. Po przerwie trener AZS-u dokonał zmian, które dały efekt. Mecz zakończył się wysokim wynikiem, ale większość bramek padła dopiero w końcówce. Zawodniczki Bronowianki, prowadzone przez trenera Andrzeja Żądłę, pokazały się z dobrej strony, nawiązały z profesjonalistkami równą walkę.

Po końcowym gwizdku wiceprezes MZPN Ryszard Kołtun wręczył kapitanom drużyn meczu finałowego puchary, a także - po raz pierwszy w historii tych rozgrywek - czeki. AZS UJ został nagrodzony kwotą 3000 zł, a Bronowianka 2000 zł.

Do pobrania: wyniki PP