Drużyna juniorek Bronowianki zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski w tenisie stołowym

Juniorki Bronowianki - Paulina Knyszewska i Dominika Wołowiec - zdobyły srebrny medal w turnieju drużynowym mistrzostw Polski w tenisie stołowym, rozgrywanych w Krakowie. Wśród ośmiu czołowych zespołów mistrzostw były aż trzy drużyny juniorek z Bronowic, do ćwierćfinału dotarła też drużyna juniorów.

W turnieju drużynowym kobiet wystąpiły aż trzy drużyny Bronowianki, wszystkie wygrały rywalizację w grupach i awansowały do ćwierćfinałów. W nich Bronowianka I (Knyszewska, Wołowiec) po pięknej walce z obu stron pokonała Bronowiankę III (Alicja Śliwa, Karolina Pęk) 3-1, a Bronowianka II (Sara Pytel, Ewa Kołodziej) - mimo bardzo ambitnej postawy - uległa 1-3 rozstawionym z nr 1 głównym faworytkom z AZS-u Wrocław (Natalia Bajor, Marta Chrabąszcz) . W półfinale Bronowianka I 3-2 wygrała z Jedynką Łódź i awansowała do finału. W nim próbę nerwów lepiej zniosły Natalia Bajor i Marta Chrabąszcz, ktore wygrały pojedynek o złoto 3-0.

Juniorzy Bronowianki (Krzysztof Kapik, Maciej Kotarski, Damian Magulski) wygrywając grupowe eliminacje awansowali do ćwierćfinału. Tu zatrzymał ich późniejszy wicemistrz Polski Olimpia Unia Grudziądz (1-3). Złoty medal MP wywalczyli juniorzy KST Energa-Manekin Toruń (w finale z Olimpią 3-1).

W sobotę i niedzielę w hali Bronowianki toczy się rywalizacja w konkurencjach indywidualnych MP - singlu, deblu i mikście. Zawodnicy Bronowianki mają szanse na kolejne medale.