Sponsor techniczny

Maxima Sport

Oficjalny lekarz

Partnerzy

Galeria

Kadetki rozbiły medalowy bank! Ilona Sztwiertnia multimedalistką mistrzostw Polski!

2019MPKadetDruzynaPodiumKadetki Bronowianki drużynowymi mistrzyniami Polski w tenisie stołowym! Ilona Sztwiertnia multimedalistką czempionatu w Bilczy - do zespołowego złota dodała złoto w deblu oraz singlowe srebro i mikstowy brąz! Podopieczne trenerów Macieja Karmolińskiego i Szymona Kołodzieja tak pięknie wywiązały się z roli faworytek w tej kategorii wiekowej. W sumie sezon przyniósł już Bronowiance dziewięć medali mistrzostw Polski!

Czterodniowe mistrzostwa Polski kadetów były dla zawodników i trenerów prawdziwym maratonem. Dość powiedzieć, że liderka ekipy Bronowianki Ilona Sztwiertnia rozegrała w Bilczy aż 24 mecze! 

Rywalizację w MP (będących jednocześnie XXV Ogólnopolskią Olimpiadą Młodzieży) rozpoczął w czwartek turniej drużynowy, w którym wystąpiły dwie drużyny kadetek Bronowianki. Rozstawiony z nr 1 zespół w składzie: Ilona Sztwiertnia, Natalia Gąsior i Emilia Skuba bezbłędnie poradził sobie z trudną rolą faworyta i sięgnął po złoty medal! W drodze do niego nasze kadetki wygrały w grupie z MKS Jedynka Łódź 3-0 (punkty: Sztwiertnia 1,5, Gąsior 1, Skuba 0,5), MRKS II Gdańsk 3-0 (punkty: Gąsior i Skuba po 1,5) i w starciu o medal z JKTS Jastrzębie II (punkty: Sztwiertnia 2,5, Skuba 0,5) . W półfinale nadspodziewanie łatwo krakowianki rozprawiły się z LUKS Chełmno 3-0 (Sztwiertnia 1,5, Gąsior 1, Skuba 0,5). Również w finale z JKTS Jastrzębie Bronowianka była górą! Wygrała 3-1 (punkty Sztwiertnia 2,5, Skuba 0,5) i zapewniła sobie mistrzowski tytuł.
Bronowianka II w składzie Kamila Kiliszek, Julia Bruzda w grupie pokonała Lewart Lubartów 3-1 oraz uległa Jastrzębiu I i Broni Radom 0-3, została sklasyfikowana na miejscach 9-12. 

Zawodnicy Bronowianki odegrali w Bilczy ważne role także we wszystkich konkurencjach turnieju indywidualnego. Medale w każdej konkurencji zdobyła Ilona Sztwiertnia. W singlu przypadł jej tytuł wicemistrzyni Polski, po fantastycznej walce w finale minimalnie uległa Wiktorii Wróbel 3-4, 12-14 w decydującym siódmym secie! Wcześniej Ilona znakomicie radziła sobie w kolejnych rundach turnieju, wygrywała w każdej po 4-0, a seta straciła dopiero w półfinale przeciwko Annie Brzeskiej. W finale niewiele zabrakło krakowiance do złota, prowadziła 3-2 w setach i 7-3 w szóstej partii. Jednak waleczna Wiktoria zdołała odwrócić losy meczu i wygrać w siódmym secie.

Finalistki singla chwilę wcześniej wspólnie zdobyły złoto w deblu, gromiąc kolejnych rywali, a w finale 3-1 pokonując parę z Podkarpacia Brzyska, Wielgos. W mikście Ilona w parze z Miłoszem Redzimskim również stanęła na podium - tym razem na najniższym stopniu po przegranej w półfinale z późniejszymi mistrzami Wielgos i Żelengowskim.

W rywalizacji kadetów dobrze spisali się Wojciech Bogacz i Paweł Kopacki z Bronowianki. Wojtek, rozstawiony z nr 21, pokonał kilku wyżej notowanych rywali, by dotrzeć aż do czołowej ósemki. Paweł (nr 36) również poprawił ranking, zajął miejsca 25-32.

W sumie w tym sezonie tenisiści stołowi Bronowianki mają już w dorobku 9 medali mistrzostw Polski - 2 w kategorii młodzieżowców, 2 wśród młodziczek, 4 w kategorii kadetek oraz 1 drużynowy w MP niepełnosprawnych. W maju odbędą się jeszcze indywidualne MP osób niepełnosprawnych.

MP kadetów 2019 - Bilcza

Gra pojedyncza kadetek
Finał: Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) - Ilona Sztwiertnia (Bronowianka) 4-3 (12-14,11-4,7-11,11-6, 4-11,11-9,14-12)
3. Anna Brzyska (PKS Kolping FRAC Jarosław), Paula Krysińska (Śnieżnik Stronie Śląskie)... 9-16. Emilia Skuba (Bronowianka), 17-24. Kamila Kiliszek, 25-32. Natalia Gąsior.

Gra podwójna kadetek
Finał: Ilona Sztwiertnia/Wiktoria Wróbel - Anna Brzyska/Zuzanna Wielgos (AZS Politechnika Rzeszów) 3:1 (11:13, 11:4, 11:9, 11:7)...  17-32. Skuba/Gąsior (Bronowianka), Kiliszek (Bronowianka)/Malarczyk (Gryf Gdów)

Gra mieszana

1. Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów/Mateusz Żelengowski (KU AZS Zielona Góra), 2. Brzyska/Sporek, 3. Ilona Sztwertnia (Bronowianka)/Miłosz Redzimski (Bogoria) i Anna Kubiak/Mateusz Zalewski... 9-16. Natalia Gąsior (Bronowianka)/Miłosz Sawczak (Limanowa), Emilia Skuba (Bronowianka)/Michał Gawlas (Czechowice), 17-32. Wojciech Bogacz (Bronowianka)/Kamila Małysiak (Gorce), 33-64. Kamila Kiliszek (Bronowianka)/Damian Gruszka (ZKS Zielona Góra), Paweł Kopacki (Bronowianka)/Zuzanna Madej (Działdowo)

Gra drużynowa kadetek
1. Bronowianka I Kraków (Ilona Sztwiertnia, Natalia Gąsior, Emilia Skuba), 2. JKTS Jastrzębie, 3. LUKS Chełmno i Gorce Nowy Targ... 9-12. Bronowianka II Kraków (Kamila Kiliszek, Julia Bruzda)

Gra pojedyncza kadetów
1. Miłosz Redzimski, 2. Dawid Kosmal (Płomień LImanowa). 3. Patryk Bielecki (HEKSA Niedrzwica Duża) i Mateusz Zalewski (ZKS Drzonków)... 5-8. Wojciech Bogacz (Bronowianka), 25-32. Paweł Kopacki (Bronowianka)

Gra podwójna kadetów

1. Zalewski, Krzywniak (ZKS Zielona Góra), 2. Redzimski, Wiśniewski (Bogoria)... 9-16. Bogacz (Bronowianka), Sawczak (Limanowa), 17-32. Kopacki (Bronowianka), Piekarczyk (Piotrowice).

 2019MPKadetDruzynaPodium

Drużynowe podium MP kadetek, na najwyższym stopniu Bronowianka I: Ilona Sztwiertnia, Emilia Skuba i Natalia Gąsior z trenerem Maciejem Karmolińskim

 2019MPKadetDruzynaPodium1

Drużynowe medalistki MP, od lewej: Emilia Skuba, Ilona Sztwiertnia i Natalia Gąsior

 2019MPKadetDruzynaRodzice

Medalistki z trenerami, rodzicami i prezesem klubu Kazimierzem Skrzypkiem

 2019MPKadetDruzynaTrenerzy

Trenerzy Maciej Karmoliński (z lewej) i Szymon Kołodziej poprowadzili kadetki do złota MP 

MPKadetISzwiertniaFinal

Finał singla kadetek: Ilona Sztwiertnia kontra Wiktoria Wróbel

 2019MKadetISztwiertniaPodium

Podium singlistek, ze srebrnym medalem Ilona Sztwiertnia

 MPKadetISztwiertniaDebel

 Podium deblistek, złoto dla Ilony i Wiktorii

 2019MPKadetISzwiertniaMikst

 Medaliści miksta, z brązowym medalem Ilona Sztwiertnia i Miłosz Redzimski

  2019MPKadetWBogaczPodium

Medaliści singla kadetów, na 5. miejscu Wojciech Bogacz (czwarty z prawej) 

 2019MPKadetEkipa

Bronowicka ekipa na MP, od lewej: trener Maciej Karmoliński, Emilia Skuba, Ilona Sztwiertnia, Natalia Gąsior, Paweł Kopacki, Kamila Kiliszek, Julia Bruzda, Wojciech Bogacz, trener Szymon Kołodziej

  MPKadetKSkrzypekklklubowa

Prezes Bronowianki Kazimierz Skrzypek na podium z nagrodą za 2. miejsce w klasyfikacji klubowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 

 2019MPKadetISztwiertniaSKolodziejMKarmolinski

Trenerzy Szymon Kołodziej i Maciej Karmoliński z multimedalistką Iloną Sztwiertnią

Kalendarium wydarzeń

Brak wydarzeń

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday746
mod_vvisit_counterYesterday819
mod_vvisit_counterThis week2608
mod_vvisit_counterLast week4238
mod_vvisit_counterThis month1565
mod_vvisit_counterLast month19793
mod_vvisit_counterAll days3345236

Online Now: 18
Your IP: 3.235.11.178
,
Today: marzec 02, 2021