Sezon medali i niespodzianek - pingpongiści zasłużyli na odpoczynek

Tenisisiści stołowi Bronowianki zakończyli udany sezon 2018/2019. Osiągnęli wszystkie cele ligowe i odnieśli wiele sukcesów indywidualnych, w tym kilka szczególnie smakowitych, bo całkiem niespodziewanych. Zdobyli 8 medali mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, 7 medali MP osób niepełnosprawnych oraz 4 medale Międzynarodowych MP osób niepełnosprawnych. Reprezentanci klubu zdobyli też aż 31 medali w mistrzostwach Małopolski. Wisienka na bronowickim torcie to powołanie Ilony Sztwiertni do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w Ostrawie (6-15 lipca).

Medale MP w sezonie 2018/2019 zdobyły:
- w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski: Karolina Pęk (srebrny medal w mikście, brązowy medal w drużynie), Alicja Śliwa, Ewa Kołodziej (obie brązowy medal w drużynie)
- w MP kadetek - Ilona Sztwiertnia (złoto w drużynie i deblu, srebro w singlu, brąz w mikście), Natalia Gąsior, Emilia Skuba (obie złoto w drużynie)
- w MP młodziczek - Oliwia Wątor (złoto w drużynie, srebro w singlu), Zuzanna Syrda, Anna Kopacka (obie złoto w drużynie)

W Międzynarodowych MP niepełnosprawnych złoto w singlu i srebro w drużynie wywalczyła Karolina Pęk, a brązowe medale zdobyli Maksym Chudzicki (singiel) i Paweł Jabłoński (drużyna). W MP niepełnosprawnych drużyna mężczyzn zdobyła złoty medal, a ponadto na podium stawali w różnych klasach: Karolina Pęk (1. w singlu i mikście), Maksym Chudzicki (1. w mikście, 2. w singlu i deblu), Mariusz Olczak (2. w singlu) i Paweł Jabłoński (2. w singlu, kl. 9)

W rozgrywkach drużynowych pierwsza drużyna kobiet zajęła 3. miejsce w finale Pucharu Polski kobiet oraz 7. miejsce w ekstraklasie i zapewniła sobie utrzymanie. Druga drużyna kobiet zajęła 3. miejsce w gr. południowej I ligi kobiet, a zespół męski zajął 3. miejsce w II lidze (gr. podkarpacko-małopolska).

W rywalizacji w Małopolsce tenisiści stołowi tradycjnie należeli do czołówki. W mistrzostwach województwa zdobyli w sumie 31 medali, w tym 9 tytułów mistrzowskich:
- młodziczki: złoto, 2 srebra, 2 brązy
- kadeci i Kadetki: 3 razy złoto, 4x srebro i 4 x brąz
- juniorzy i Juniorki: 3 razy złoto, 2 x srebro, 3 x brąz
- młodzieżowcy: 1 x srebro
- seniorzy i seniorki: 2 x złoto, 4 x brąz

Większość zawodników rozpoczęła już wakacje, ale nie wszyscy. Ilona Sztwiertnia właśnie zaczyna występy w biało-czerwonych barwach w ME w Ostrawie, we wrześniu w ME osób niepełnosprawnych wystąpi Karolina Pęk. Przygotowania d nowego sezonu przy stołach zaczną się na przełomie lipca i sierpnia.