Sponsor techniczny

Oficjalny lekarz

Partnerzy

Zwycięski powrót do ekstraklasy: Bronowianka - AZS UE Wrocław 3-1!

Pingpongistki Bronowianki rozpoczęły sezon w ekstraklasie od zwycięstwa wywalczonego w znakomitym stylu! Po wygranych Zhao Xia i Marty Smętek pokonały 3-1 zaprawiony w ekstraklasowych bojach zespół AZS UE Wrocław.

Nie obyło się bez tremy w pierwszym po dwuletniej przerwie występie w najwyższej lidze w Polsce. Reprezentująca bronowickie barwy Chinka Zhao Xia poczuła jej smak w rozpoczynającym mecz spotkaniu z utalentowaną  Natalią Bajor. Przegrywała już 0-2 w setach, ale w trzeciej partii opanowała nerwy i przejęła kontrolę nad grą. Odrobiła straty, by w piątym secie po emocjonującej walce wygrać 11-9.

Na 1-1 wyrównała Daria Łuczakowska, która pokonała Magdalenę Górowską. Kluczowe znaczenie miał w tej sytuacji pojedynek Marty Smętek z reprezentantką Polski Sandrą Wabik. To był popisowy występ Marty, która rozprawiła się z rywalką w trzech szybkich setach, forhendowymi atakami dosłownie zmiatając piłeczkę ze stołu.
Bronowickie zwycięstwo przypieczętowała w trzech zwycięskich setach Zhao Xia, która odprawiła z kwitkiem Darię Łuczakowską.

Pingpongistki wspierało liczne grono kibiców, zaopatrzonych w okolicznościowe informatory wydane przez klub z okazji inauguracji sezonu w ekstraklasie.  Liczymy na taką samą pomoc fanów bronowickiego tenisa stołowego w kolejnych meczach. W 2. kolejce Bronowianka zagra na wyjeździe z 22-krotnym mistrzem Polski KTS-em Zamek Tarnobrzeg. Do swojej hali wróci 21 września, gdy podjąć Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński.

BRONOWIANKA KRAKÓW - AZS UE WROCŁAW 3-1
Zhao Xia - Natalia Bajor 3-2 (9-11, 3-11, 11-5, 11-1, 11-9)
Magdalena Górowska - Daria Łuczakowska 0-3 (8-11, 8-11, 11-13)
Marta Smętek - Sandra Wabik 3-0 (11-3, 11-8, 11-4)
Zhao Xia - Daria Łuczakowska 3-0 (11-7, 11-6, 11-8)