Paulina Knyszewska i Mateusz Zębala na podium pierwszych WTK

paulinakReprezentanci Bronowianki Paulina Knyszewska i Mateusz Zębala znaleźli się na podium pierwszych w tym sezonie wojewódzkich turniejów klasyfikacyjnych w tenisie stołowym, rozegranych w Krakowie. 16-letnia Paulina, jeszcze juniorka, zajęła drugie miejsce w rywalizacji seniorek, a 12-letni Mateusz, jeszcze młodzik, świetnie poradził sobie w rywalizacji kadetów, zajmując trzecie miejsce. W czołowych ósemkach obu turniejów znalazło się siedmioro reprezentantów Bronowianki.

W rywalizacji seniorek główne role odegrały juniorki. Wygrała Katarzyna Galus ze Skrzyszowa, która w finale po stojącym na wysokim poziomie pojedynku pokonała Paulinę Knyszewską 3-2. W czołowej ósemce były jeszcze dwie juniorki Bronowianki Dominika Wołowiec i Aleksandra Falarz (na miejscach 7-8). Paulina wywalczyła prawo startu w I Grand Polski seniorek, w którym na podstawie rankingu PZTS zagrają także Magdalena Górowska i Marta Smętek, plasujące się w czołowej szesnastce zawodniczek w Polsce.

Turniej seniorów wygrał Tomasz Klag z Gorców Nowy Targ, który w finale pokonał Rafała Utylskiego z Opoki Trzebinia. W czołowej ósemce znalazło się dwóch juniorów Bronowianki: 6. Bartosz Giza, 7-8. Damian Magulski.

W turnieju kadetów miłą niespodziankę sprawił Mateusz Zębala. Nasz młodzik bez kompleksów rywalizował z konkurentami ze starszej kategorii wiekowej i dotarł aż na trzecie miejsce podium. W rywalizacji kadetek czwarta była Ewa Kołodziej. I Grand Prix Polski kadetów odbędzie się w Krakowie w hali Bronowianki. Zagrają w nim Ewa i Mateusz oraz Sara Pytel i Krzysztof Kapik na podstawie rankingu PZTS w tej kategorii.

W niedzielę 15 września w hali Bronowianki odbędzie się I wojewódzki turniej klasyfikacyjny juniorek i juniorów.