Juniorzy w małopolskiej czołówce

bartekgiza1Bartosz Giza wygrał pierwszy w tym sezonie wojewódzki turniej klasyfikacyjny juniorów w tenisie stołowym, rozegrany w hali Bronowianki. Na podium stanęli także inni reprezentanci bronowickiego klubu - Damian Magulski i Dominika Wołowiec.

Bartek znakomicie wywiązał się z roli faworyta. W finale pokonał klubowego kolegę Damiana Magulskiego. Ten uplasował się ostatecznie na trzecim miejscu. Tuż za podium znalazł się nowy zawodnik Bronowianki Krzysztof Kapik.

W rywalizacji juniorek druga była Dominika Wołowiec, która w finale przegrała z Andżeliką Janik (Podwawelski Kraków), ale w meczu o 2. miejsce, premiowane kwalifikacją do I Grand Prix Polski juniorów, pokonała Patrycję Danaj (Rokicie Szczytniki). Wysokie czwarte miejsce zajęła kadetka Bronowianki Ewa Kołodziej.

W I GP Polski juniorów w Brzegu Dolnym (11-13.10.2013) Bronowianka będzie miała liczną reprezentację. Oprócz Bartka i Dominiki, którzy awans wywalczyli w I WTK, zagrają tam także Paulina Knyszewska i Aleksandra Falarz na podstawie wysokich miejsc w ogólnopolskim rankingu PZTS oraz prawdopodobnie inni nasi juniorzy, walczący o punkty do klasyfikacji indywidualnej PZTS, którym taką możliwość dają zmienione w tym sezonie zasady rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim.