Wielkie emocje zakończone niespodziewanym zwycięstwem

partyka2Miłą niespodziankę sprawiły pingpongistki Bronowianki w zaległym meczu 6. kolejki ekstraklasy. Po blisko 3-godzinnej walce pokonały 3:2 SKTS Sochaczew i zachowały duże szanse na miejsce w czołowej czwórce tabeli po pierwszej rundzie rozgrywek.

Mecz miał emocjonujący przebieg, a jego losy rozstrzygnęły się w piątym secie piątego pojedynku! Po trzech pierwszych grach Bronowianka prowadziła 2-1. Najpierw w chińskim starciu bronowicka Zhao Xia pokonała 3-0 sochaczewską Liu Wenwen. Stratę szybko odrobiła liderka gości Natalia Partyka, w trzech setach odprawiając Martę Smętek.  Prowadzenie dało gospodyniom zwycięstwo 3:0 Pauliny Knyszewskiej nad Wiktorią Zaniewską. To pierwszy punkt zdobyty w ekstraklasie przez Paulinę, której w tej historycznej chwili kibicował tata.

Pokazem ping-ponga na najwyższym poziomie było spotkanie Zhao Xia z Natalią Partyką. Mistrzyni paraolimpijska Partyka prowadziła już 2:0, po czym w kontrowersyjnych okolicznościach przegrała trzeciego seta. Liczyła na przyznanie jej punktu przy stanie 10:9, ale sędzia nie podzielił jej zdania, że piłeczka musnęła stół po jej uderzeniu. Czwarty set już bez kontrowersji padł łupem Zhao Xia. Była bliska niespodzianki, bo w decydującej partii prowadziła wysoko, próbę nerwów lepiej zniosła jednak Partyka. W meczu był remis, a o zwycięstwie miał zadecydować wynik ostatniego starcia.
Marta Smętek dostarczyła w nim nie lada emocji. Mecz z Liu Wenwen zaczęła od gładko wygranego seta i wydawało się, że to będzie zapowiedź prostej drogi do końcowego zwycięstwa. Tymczasem Chinka odrodziła się  w drugim secie, a potem w czwartym. W piątym Marta oddała początkowe prowadzenie i w końcówce bliżej wygranej była zawodniczka gości. Odważnie rozegrane decydujące akcje dały krakowiance indywidualne zwycięstwo, a zespołowi wygraną 3-2.

Na Natalię Partykę  czekała w Krakowie całkiem spora grupa fanów. Po meczu rozdała autografy i cierpliwie pozowała do zdjęć. Przypomnijmy, że reprezentantka Polski, trzykrotna mistrzyni paraolimpijska i dwukrotna olimpijka  jest pierwszą ambasadorką programu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego "ITTF DREAM BUILDING”,  wspierającęgo rozwój tenisa stołowego wśród niepełnosprawnych.

Bronowianka Kraków - SKTS Sochaczew 3-2
Zhao Xia - Liu Wenwen 3:0 (11:4, 11:6, 11:5)
Marta Smętek - Natalia Partyka 0:3 (2:11, 3:11, 3:11)
Paulina Knyszewska - Wiktoria Zaniewska 3:0 (11:6, 11:2, 11:2)
Zhao Xia - Natalia Partyka 2:3 (9:11, 11:13, 11:9, 11:5, 9:11)
Marta Smętek - Liu Wenwen 3:2 (11:2, 5:11, 11:7, 9:11, 12:10)