Podium Grand Prix Polski na 18. urodziny

olamaleZnakomite występy reprezentantów Bronowianki w II Grand Prix Polski juniorów w tenisie stołowym! Na podium stanęły aż dwie zawodniczki klubu - Paulina Knyszewska zajęła drugie miejsce, a trzecia była Aleksandra Falarz. Wielkich emocji dostarczyli także bronowiccy juniorzy, którzy poważnie nastraszyli faworytów.

W II Grand Prix Polski w Bilczy wystąpiło aż 12 reprezentantów Bronowianki. Przez piątkowe eliminacje udanie przebrnęli Natalia Kłaput, Alicja Śliwa i Bartosz Giza (niewiele do awansu zabrakło Sarze Pytel, Damianowi Magulskiego, Szymonowi Kołodziejowi i Mateuszowi  Zębali). Dołączyli w ten sposób do tych, którzy prawo gry w turnieju głównym wywalczyli wcześniej (dzięki wysokiej pozycji w rankingu PZTS lub wojewódzkim kwalifikacjom): Pauliny Knyszewskiej, Aleksandry Falarz, Dominiki Wołowiec, Jana Kaczora i Jakuba Masłowskiego.

Trzydniowe zmagania zakończyły się wspaniałym sukcesem Pauliny i Oli, które  dotarły aż do czołowej czwórki rywalizacji juniorek i obie stanęły na podium. Wcześniej pokonały kilka zawodniczek z polskiej czołówki. W półfinale stoczyły zaś wewnątrzklubowy, bardzo zacięty bój, który przyniósł  Paulinie Knyszewskiej zwycięstwo 4-2. W finale zawodniczkę Bronowianki 4-0 pokonała Natalia Bajor z Wrocławia. Podium GP to był szczególny i w pełni zasłużony prezent dla Oli Falarz, która podczas turnieju w Bilczy obchodziła 18. urodziny.
Bardzo dobrze w podkieleckiej miejscowości zaprezentowali się pozostali zawodnicy. W czołowej "20" rywalizacji juniorów znaleźli się Jan Kaczor (wysokie 11. miejsce) i Jakub Masłowski (18. miejsce). Pozostali pingpongiści z Bronowic zajęli dalsze miejsca, ale potwierdzili progres w umiejętnościach.
Zawodnikom w ciągu trzech dni rywalizacji dzielnie pomagali trenerzy Marta Smętek i Xu Kai.