Sponsor techniczny

Oficjalny lekarz

Partnerzy

Galeria

Jubileuszowy X Memoriał Stanisława Syrdy już w sobotę w Bronowicach

Klub Sportowy Bronowianka serdecznie zaprasza na X Memoriał Stanisława Syrdy. Jubileuszowa edycja halowego turnieju piłkarskiego w Bronowicach odbędzie już w najbliższą sobotę 13 stycznia w godz. 9-17.30 (hala przy ul. ul. Zarzecze 124 A). W rywalizacji weźmie udział 12 drużyn seniorskich: Wieczysta II Kraków, Jutrzenka Giebułtów, Bronowianka Kraków, Nadwiślan Kraków, Piast Wołowice, Niegoszowianka, Metiplast Więckowice, Andalaro Krzeszowice, JKS Zelków, Fairant Kraków, Brotherm Kraków i Boruta Chełm.

 

MemorialSSyrdyBronowiankaKS Bronowianka Kraków przez doroczny halowy turniej piłki nożnej upamiętnia wyjątkową postać klubu i krakowskiego futbolu. Stanisław Syrda w różnych rolach (jako zawodnik, trener zespołów młodzieżowych i seniorskich, działacz społeczny, członek zarządu klubu, kierownik sekcji piłkarskiej i kierownik drużyny seniorów) służył Bronowiance ponad 50 lat.

Był człowiekiem powszechnie znanym i szanowanym w krakowskim środowisku piłkarskim, nagradzanym za działalność społeczną przez organizacje piłkarskie i samorządowe. 31 marca 2012 roku zmarł nagle w Giebułtowie podczas pełnienia obowiązków kierownika drużyny Bronowianki w meczu klasy okręgowej. Miał 63 lata. Od 2013 r. w Bronowicach odbywa się halowy memoriał dedykowany Jego pamięci.

Turniej to nie tylko sportowa rywalizacja i pierwszy punkt w przygotowaniach uczestników do rundy wiosennej rozgrywek. Bronowicki memoriał służy też promocji godnych naśladowania postaw cichych bohaterów małych klubów piłkarskich. Wieloletnią działalność, służącą lokalnemu środowisku i rozwojowi futbolu, zawdzięczają one przede wszystkim oddanej pracy społeczników, często przez lata wiernych klubowym barwom.

 Małe kluby są zaś kluczowym elementem systemu polskiego piłkarstwa. To w nich najczęściej zaczynają przygodę z futbolem talenty, które zasilają potem ligowe kluby, a nawet drużyny narodowe w różnych kategoriach wiekowych. W krakowskiej Bronowiance drogę do reprezentacyjnej piłki zaczynali Adam Buksa, Aleksander Buksa, Jakub Krzyżanowski czy Karolina Gec.

 W jubileuszowej 10. edycji memoriału (w latach 2020-2021 nie odbył się z powodu pandemii) rywalizować będzie 12 zespołów z różnych poziomów piłkarskich rozgrywek regionalnych (od V ligi po B klasę). Uczestnicy memoriału w eliminacjach zagrają w dwóch grupach, z których dwa najlepsze zespoły awansują do półfinałów. Gry eliminacyjne toczyć się będą naprzemiennie w obu grupach w sobotę 13 stycznia w godz. 9-16.15, na godz. 10.25 zaplanowano uroczyste otwarcie Memoriału z udziałem rodziny Patrona. Gry półfinałowe zaplanowano ok. g. 16.15, po nich mecz o 3. miejsce (ok. 16.545) i finał (ok. g. 17). Uroczyste zakończenie turnieju wręczenie nagród zespołowych i dla najlepszych zawodników odbędzie się ok. g. 17.25.

Patronat Honorowy: Prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Kołtun
Sponsorzy nagród: KS Bronowianka Kraków, Małopolski Związek Piłki Nożnej, Select MG Sport, Akademia Młodego Sportowca MagicSports.pl, Akropol, rodzina i przyjaciele Patrona memoriału

X Memoriał Stanisława Syrdy 2024 otrzymał wsparcie finansowe Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w ramach programu „Piłkarskie Granty MZPN”.


Grupy X Memoriału Stanisława Syrdy

Gr A:
1. Wieczysta II Kraków
2. Bronowianka Kraków
3. Piast Wołowice
4. Nadwiślan Kraków
5. Niegoszowianka
6. Metiplast Więckowice

Gr. B:
1. Jutrzenka Giebułtów
2. Andalaro Krzeszowice
3. Brotherm Kraków
4. Boruta Chełm
5. Fairant Kraków
6. JKS Zelków

Szczegółowy harmonogram gier - TUTAJ

Informacje o memoriale także na Facebooku Bronowianki

Serdecznie zapraszamy w sobotę do Bronowic!

Dla tych, którzy nie będą mogli osobiście odwiedzić hali, planujemy przekaz live na YT Bronowianki oraz podawanie wyników na bieżąco na stronie i FB Bronowianki.

Kalendarium wydarzeń

Brak wydarzeń

Tablica

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterToday857
mod_vvisit_counterYesterday1428
mod_vvisit_counterThis week4275
mod_vvisit_counterLast week10387
mod_vvisit_counterThis month38405
mod_vvisit_counterLast month53542
mod_vvisit_counterAll days4865490

Online Now: 13
Your IP: 44.221.73.157
,
Today: czerwiec 25, 2024